sobota, 24 maja 2014

Bankowość mobilna, czyli cały bank w smartfonie.

Bezpowrotnie minęły już czasy, gdy jedynym sposobem na dokonanie przelewu czy innej operacji finansowej była wizyta w oddziale banku. Obecnie nastała era aplikacji bankowych na smartfony. Już ponad połowa działających w Polsce banków oferuje swoim klientom dostęp do konta i zarządzanie nim przy pomocy telefonu.

Wszelkich operacji bankowych możemy wykonać wszędzie tam, gdzie mamy dostęp do internetu przez sieć komórkową lub WiFi.

Podstawowym zestawem funkcji, oferowanym przez większość aplikacji bankowych, jest:
- możliwość podglądu salda
- wykonywanie przelewów zdefiniowanych
- wykonywanie przelewów jednorazowych
- składanie wniosków
- spłatę rat kredytów
- obsługę kart kredytowych
- zarządzanie lokatami
- doładowanie telefonów komórkowych
-dzięki odbiornikom GPS,  szybkie dotarcie do oddziału oraz znalezienie najbliższego bankomatu lub wpłatomatu
- szybki, telefoniczny kontakt z konsultantemNajwiększą zaletą mobilnych aplikacji bankowych na smartfony jest fakt, iż są one możliwe do pobrania bezpłatnie.

Posiadają również tzw. Tryb demo, który pozwoli ocenić potencjalnym klientom, którym szczególnie zależy na prostocie obsługi aplikacji mobilnej jej obsługę a co za tym idzie, ułatwi podjęcie decyzji nad wyborem banku.

Ważnym aspektem aplikacji jest również jej wygląd. Twórcy programów kolorystyką nawiązują do kolorów elementów graficznych czy wystroju placówek danego banku. I tak według tej zasady w aplikacji banku Pekao widzimy szare tło z czerwonymi ikonami, w aplikacji banku BZ WBK dominuje kolor zielony, mBank to kolory czerwony i biały, Millenium – różowy, oraz bank ING Bank Śląski i dominacja koloru pomarańczowego.

Cała aplikacja została stworzona tak, aby jak najbardziej ułatwić klientom korzystanie z niej, jest więc prosta w obsłudze a w sieci można znaleźć filmiki instruktażowe, pokazujące jakie aplikacja ma funkcje i jak z nich korzystać.


3 komentarze:

cash bill pisze...

Aplikacje płatnicze to już absolutna podstawa. Osobiście mogę polecić płatności z https://www.cashbill.pl/platnosci/paypal

Przemysław Tolewski pisze...

Tak to już jest, że dziś dnia bankowość mobilna jest bardzo ważna i zaczyna dominować w rynku płatności internetowych. Nie trzeba mieć ze sobą całego portfela tylko wystarczy mieć telefon i dostęp do konta, aby robić płatności. Ja często również korzystam z szybkich przekazów pieniężnych z https://www.przelewy24.pl/szybkie-przekazy-pieniezne gdyż są momenty gdzie chcemy w bardzo szybki sposób przelać nasze pieniądze na inne konto.

Daniel Pawski pisze...

Wszystko niby fajnie i ładnie, ale prawdziwa oferta np. dla studenta musi być bardziej atrakcyjna. Ja jestem studentem i zdecydowałem się na kartę walutową https://www.igoriacard.com/anonimowa-karta-dla-studentow ponieważ nigdy nie wiem kiedy wyjadę za granicę na jakąś wymianę studencką. Wtedy nie będę musiał się martwić o to czy mam daną walutę czy nie.