sobota, 24 maja 2014

"Dopóki nie reklamuję kremu do wybielania, he #Natalia Siwiec" - czyli media kreują celebrytów.

Jak powszechnie wiadomo, żeby zdobyć popularność i miejsce w show biznesie trzeba zwrócić na siebie uwagę mediów.  Dwa lata temu, gdy Polsce przypadło zorganizowanie Euro, taką możliwość wykorzystała niejaka Natalia Siwiec. Nieznana do tamtej pory polska modelka zafundowała sobie ustawkę z reporterami podczas meczu Polska-Rosja. I chociaż nasi piłkarze zremisowali z rywalami, Siwiec okrzyknięto "Miss Euro 2012". Zdjęcia głębokiego dekoltu błyskawicznie opanowały media polskie i zagraniczne oraz Internet.

(http://www.pudelek.pl/artykul/41155/polka_zostala_gwiazda_euro2012_ladna/)

Jej wystąpienie wywołało sensację nie tylko w mediach krajowych, ale również za granicą. Modelka wykorzystała swoją chwilę sławy już na półfinałach i  przyszła w koszulce z napisem "Bad Boy Campbell", która odnosiła się do reportażu dziennikarza z BBC, który po wycieczce do Polski i na Ukrainę przed Euro 2012, napisał, że są to kraje pełne rasizmu i przemocy. Co ciekawe wystąpienie Siwiec zauważył minister spraw zagranicznych, Radosław Sikorski i umieścił na swoim Twitterze jej zdjęcie z podpisem "Poland's wunderwaffe strikes back. /Nasz odwet na BBC". Oczywiście zainteresowanie wyszło również ze strony mediów brytyjskich, które umieściły w Internecie artykuł.

(pudelek.pl)
Od tamtej pory sława Siwiec rosła w błyskawicznym tempie. Modelka poszła za ciosem i pojawiała się już wszędzie. Internet zaczęły zalewać prywatne i roznegliżowane zdjęcia typu, Siwiec pozuje w łazience, Siwiec już pokazuje tyłek. Nie zabrakło również ofert do sesji zdjęciowych w Polsce i za granicą oraz wystąpień w telewizji śniadaniowej i na różnego rodzaju imprezach. Jej krótka acz burzliwa kariera wywołała wielki zamęt w przemyśle rozrywkowym, jednak ona sama do wszystkiego podeszła z dystansem. Oczywiście jej kreacja spotkała się z wieloma negatywnymi opiniami i komentarzami ze strony Internautów i innych gwiazd z show biznesu.

Korwin-Piotrowska do Siwiec: "Bądź piękna i MILCZ"

Węgrowska o Siwiec: "Dla mnie fenomenem jest ta jakaś z Euro tam dziewczyna... nie pamiętam nawet, jak się nazywa, bo zwróciłam na nią uwagę tylko wizualnie. Wystarczy nic nie robić i nagle poparz, jaką furorę robią. "

Horodyńska o Siwiec: "MARTWY BIUST w pierwszym rzędzie"

Doda o Siwiec: "Za rok nikt nie będzie się nią interesował!"

Jednak minęły już dwa lata a media o Siwiec nie zapomniały, a nawet lepiej relacje z jej życia towarzyskiego pojawiały się regularnie w Internecie. W ciągu tego czasu modelka, dodatkowo jeszcze piosenkarka i aktorka wystąpiła w programie Kuby Wojewódzkiego, chwilowo była reporterką dla TVN oraz dostała swój reality show Enjoy The View <3 Natalia na antenie VIVA Polska. Największym zainteresowaniem cieszyła się żenująca reklama kremu do wybielania sromu i odbytu, którego Siwiec została ambasadorką. 
(pudelek.pl)

Informacje te wywołały nie mały skandal wśród odbiorców, ale były również ”inspiracją” dla polskiego rapera, VNMa, który umiesił je w jednym ze swoich nagrań „Hajs się zgadza”(tytuł posta zaczerpnięty z jego tekstu). Dla zainteresowanych odsyłam do filmiku. Wystąpiła również w teledyskach Trzeciego Wymiaru, Groovebusterz, Spinache & Red oraz u boku Roberta M.


Swoją grą aktorską miała okazję pochwalić się w gościnnych wystąpieniach jak do tej pory w dwóch serialach. Kryminalni na antenie TVN oraz To nie koniec świata na antenie Polsatu. Wcieliła się w role, które wychodzą jej najlepiej czyli modelkę oraz gwiazdę.

Mimo kariery owianej samymi skandalami, Siwiec została zaproszona na Uniwersytet Wrocławski, aby wygłosić wykład o tym „Jak wzbudzać podziw? Jak wykorzystać social media do budowania wizerunku?”. Co dziwne zainteresowanie jej przybyciem było tak duże, że sala pękała w szwach. Jak wszyscy wiemy Polsat przejął program „Taniec z gwiazdami”, w którym nie mogło oczywiście zabraknąć naszej modelki, niestety odpadła ona po kilku odcinkach.

Dziennikarze królują w wyłapywaniu „talentów” do polskiego show biznesu, wystarczy tylko odpowiedni moment i jedno wyjątkowe zdjęcie i stajemy się gwiazdą. W przypadku Natalii Siwiec zaowocowało to burzliwą, ale wciąż trwającą karierą. Media mają duży wpływ na wykreowanie czyjegoś wizerunku, a skandaliczna reklama przynosi najwięcej zainteresowania.