niedziela, 25 maja 2014

AdSense, czyli jak przez kliknięcie stać się bogatym

Niedziela, spokojny, letni wieczór, a Ty oczywiście spędzasz go przy komputerze. Surfujesz po różnych stronach, które nie mają końca, oglądasz filmy przez Internet, szukasz sukienki na zbliżające się wesele, krążysz bez celu, robisz cokolwiek i... klikasz. Przez przypadek w wyskakujące znienacka okienko. Z nudów w reklamę nowego filmu, który niedługo będzie miał premierę w kinach. Z podekscytowaniem w reklamę sklepu z butami, bo piszą, że SALE -50% i wysyłka za darmo! Klikasz. A każdy Twój mały klik! to pieniądze dla tych, którzy wiedzą jak zarabiać.

Google AdSense - serwis reklamowy Google, wyświetlający na stronach WWW kontekstowe reklamy tekstowe, bannery oraz reklamy wideo. To w skrócie.
Adsense wyświetla również reklamy oparte na aktywnościach internetowych i zachowaniach internautów. Fukcja ta nazywana jest targetowaniem behawioralnym (Interest-Based Advertising). Czyli - jeśli uwielbiasz oglądać filmiki z kotami, to nie bądź zdziwiony, jeśli niedługo zaczniesz być zasypywany reklamami karmy dla kotów, żwirku czy taniej kocimiętki. Oczywiście przesadzam, ale - w targetowaniu behawioralnym chodzi właśnie o Twoje zainteresowania, żebyś lubiąc sporty ekstremalne nie musiał oglądać reklam nowej super wędki.
Według danych International Data Corporation udział Google AdSense na rynku reklamy internetowej w Stanach Zjednoczonych w czwartym kwartale 2007 wyniósł 23,7%. Wg danych Google połączony przychód z emisji reklam w AdSende oraz AdWords w 2007 roku wyniósł ponad 16 miliardów dolarów. Rok później przychód wynosił już 21 miliardów dolarów. 

Wszystko to wygląda jak utopijna wizja zarabiania łatwych pieniędzy zdobywanych przy praktycznie zerowym wysiłku fizycznym. Ale tak właściwie... jak to zrobić?
W celu wyjaśnień powstało wiele serwisów i blogów, m.in. serwis newsowy Like-a-geek.pl, który krok po kroku opisuje całą procedurę. Stronę prowadzi Marcin Kosedowski, który, jak sam pisze: odpuścił sobie studia i etat, żeby prowadzić małą firmę.

Po pierwsze - musisz założyć stronę internetową, na której będziesz wyświetlał reklamy. Może to być blog, może to być cokolwiek, bylebyś zyskał zainteresowanie ludzi i niezwykle cenną klikalność.
Kolejnym krokiem jest rejestracja w programie partnerskim Google AdSense - Google załatwi reklamy, które będziesz wyświetlać, natomiast Ty ciągle zdobywasz potencjalnych klikaczy. Następnie podczas rejestracji podajesz adres swojej strony i czekasz na akceptację. Jeśli Twoja strona ma ładną skórkę, przyzwoicie się prezentuje, a treści mają sens - proces akceptacji powinien trwać maksymalnie kilka dni.
Jesteś już prawie milionerem. Wystarczy, że wygenerujesz jeszcze kody reklam i wskażesz programowi Google miejsca na stronie, w których pozwalasz na umieszczenie reklam. Wygenerowany kod należy umieścić na stronie w kodzie HTML - co niestety jest dość trudne. Ale jeśli już to zrobisz - oficjalnie zacząłeś zarabiać przez Google AdSense. Proste?
Jeśli jesteś zainteresowany - szczegółów dowiesz się z wyżej wspomnianego serwisu. Oprócz tego możesz też zakupić Podręcznik Zarabiania w Google AdSense, lub pobrać wersję "demo" przez Internet.


Sam widzisz - dziecinnie proste. Ty natomiast, drogi Czytelniku, tak jak lubisz - nie musisz nawet ruszać się z domu. Ludzie zrobią za Ciebie wszystko klikając w Twoje reklamy. A Ty tylko pisz sensownie tak, żeby chcieli Cię czytać i nieświadomie napychać Ci portfel :)


Brak komentarzy: