niedziela, 25 maja 2014

Funkcje reklamy

Chociaż przeciętny obywatel zwykle irytuje się wszystkimi reklamami drukowanymi w gazetach i reklamach nadawanych w telewizji, wpływ całej tej branży reklamowej jest ogromny i odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu. Reklama pochłania wprawdzie ogromne sumy pieniędzy, ale jest to przydatne dla społeczności.
  • Jakie są funkcje reklamy? Po pierwsze - informowanie. Wiele osób posiada informacje o urządzeniach gospodarstwa domowego, samochodach, sprzęcie elektronicznym czy kosmetykach, które w dużej mierze pochodzą z reklam. Reklamy wprowadzają czytelników do nowych produktów lub przypominają im o istniejących.


  • Drugą funkcja jest sprzedaż. Produkty są pokazane z punktu widzenia najlepszych i potencjalny nabywca, który wchodzi do sklepu, nieświadomie wybiera reklamowane produkty. Kupuje ten proszek do prania czy te gumy do żucia, ponieważ kolorowe reklamy telewizyjne przekonują go, ukazując najlepsze cechy produktu. Nawet słodycze, papierosy lub alkohol są związane z dobrymi wartościami życia ludzkiego, takich jak radość, wolność, miłość i szczęście. Celem dobrej reklamy jest stworzenie popytu do zakupu reklamowanego produktu lub usługi. Dzieci są dobrym przykładem, jak zwykle chcą szczególny rodzaj czekolady, zabawki lub gumy do żucia. Dlatego trudno jest obiektywnie ocenić, co jest prawdą, a co jest przesadzone i wybrać naprawdę dobre produkty.


  • Ponieważ większość reklam jest drukowanych, w naszej prasie płacimy mniej za gazety i czasopisma, także telewizory w większości krajów tanieją. Reklamę publiczną widać na ulicach, dworcach i budynkach, sprawia to, że ludzkie życie staje się bardziej radosne. Co więcej, wszystkie te drobne ogłoszenia w prasie dotyczące zatrudnienia czy edukacji, pomagają zwykłym ludziom w znalezieniu lepszej pracy lub lepszego pracownika, sprzedać lub kupić rzeczy z drugiej ręki i znaleźć usługi, lub dowiedzieć się o placówkach oświatowych, imprezach, takie jak koncerty, przedstawienia teatralne czy mecze piłki nożnej. 


Pomimo naszego niezadowolenia, w momencie gdy zostajemy zbombardowani przez informacje reklamodawców, to wykonują one pożyteczną pracę dla społeczeństwa, a reklamy są istotną częścią naszego codziennego życia.

Brak komentarzy: