piątek, 23 maja 2014

Socjalna Sieć Wokół Waszej Marki - Nowa Forma Programu Lojalności


Programy lojalności  jedne z samych czołowych iskomplikowanych instrumentów marketinguOni pomagająstymulować pożądane spożywcze zachowaniewracającklientów albo partnerów do kompanii znów i znówWięc nietylko obniżają się koszty na sprzedaż jednostki produkcjiale izwiększa się armia dobrowolnych ewangelistów znakufirmowegoW tym artykule rozpatrują się programy lojalności :ich zadania w marketingowym cyklucele i oznakiparametrykształtowaniaNajprogresywną formą programów lojalnościjest online - współnoty albo kluby wokół znaku firmowegoWartykule dokładnie rozpatrzona godność i właściwościsieciowych współnota także warunkizasoby i kompetencje,konieczne dla ich stworzenia.
Kluczowe słowa:
Stymulacja ponownych kupnprogram lojalnościsocjalnasiećonline - współnota Znanaże stymulować ponowne kupna o wiele prościejaniżeliinicjować pierwotneNajpopularniejszym marketingowyminstrumentem stymulacji ponownych kupn  programylojalności
Programy lojalności - to skomplikowane marketingoweprojektyktóre składają się z różnych parametrówElitarneopcje po każdym z parametrów muszą odpowiadać celomkompaniiW tym artykule doprowadzona klasyfikacjaparametrów i możliwych opcji.
  
Tradycyjne formy programów lojalności - to скидочные mapy,bonusy i kupony dla klientówWykorzystując wzrostpopularności internetunajbardziej przewidujący i fachowekierownicy marketingu zaczęli stwarzać nowe formyprogramów lojalności - online - współnoty
W tym artykule rozpatrzona godność i właściwości programówlojalnościzbudowanych w formie online - współnotwarunku,kompetencje i zasobykonieczne dla ich budownictwa.Efektywne online - współnota pozwala kompanie wzmocnićswój znak firmowy i zwiększyć sprzedażyUdane współnoty,oprócz wpływu na reputację i sprzedażymogą stać siędochodowymi komercyjnymi projektami kosztem sprzedażyreklamyNajudane projekty takiego typu mogą z nadmiaremокупити inwestycje wskutek sprzedaży strategicznemuinwestorowi.
Jest powszechnie znany fakt, że ponowna sprzedaż klientowi wymaga nie do przykładu mniej wysiłków, aniżeli pierwotna. Rozumni ludzie nawet mowia, że wysiłków wymaga się do 2-3-4 razy mniej. Potwierdzenie temu faktu możemy obserwować w rzeczywistości wszędzie. Każdy z nas skłonny oddawać przewagę znajomemu złu niewiadomości, czyniąc wybory przy kupnie towarów, w osobistym albo fachowym życiu. Uczeni udowodnili, że nie tylko ludzie, ale i zwierzęta wzorowali się to prawo.

W praktyce marketingu największa część wysiłków i pieniędzy traci się na to, żeby doprowadzić klienta do pierwszego kupna. W "marketingowy lejek" AIDA (S) opada ogromna ilość klientów i ceną znacznych budżetów na przesuwanie i odmęty sił, mała część z ich zdarza się do kupna. W przeliczeniu na to, że jednego, że kupił tracą się marketingowe sumy, co dość często przekracza koszt produktu.

Zadaniem ostatniego etapu (Satisfaction) w "marketingowym lejku" AIDA (S) jest kształtowanie lojalności, utrzymania klienta, stymulacji ponownych kupn. Na tym etapie główna praca po pierwotnym dołączeniu klienta już jest dokonana, można inicjować ponowne sprzedaży małymi siłami. Lecz właśnie na tym etapie większość znanych mi marketologow zatrzymuje się i "umywa ręce", uważając, że odpowiedzialność za "powrót" klienta do kompanii leży już nie na nich. Przecież efektywność stymulacji ponownych kupn jest o wiele wyższa, aniżeli przy pierwotnym dołączeniu klienta.

Brak komentarzy: