piątek, 24 kwietnia 2015

10 rad, jak można zaoszczędzić kasę w sklepach


We współczesnym świecie tyle możliwości i pokus, przed którymi, praktycznie, niemożliwie się sprzeciwić. Chce się wszystko i od razu. Z taką lekkością o tym nam mówi reklama na bilboardach, gwiazdy z telewizji i w radiu. Osiągnięcie celu reklamy- cała sztuka, a wytrwać przeciwko reklamowym gagom - życiowa niodzowność. Na przykład, rozstrzygnęliście zrobić remont w mieszkaniu i zamówić kuchnię. Rzetelnie przestudiujecie rynek propozycji.


lovedengi.com
Technologie rozwijają się tak szybko, że nie każdy może zdążyć za różnorodnymi nowościami. Ale i wycofanym jakoś się nie chce być. Sprzedaż biurowych mebli - główne pytanie, jeśli rozstrzygnęliście otworzyć swój biznes.
Jak że być na grzebieniu fali, lecz potrafić przy czym zaoszczędzić swoje pieniądze? Oto kilka porad.
  1. Trzeba rozdzielić pieniądze tygodniowo. Tak dokładnie można obliczyć, ile można wydać kasy w dzień czy na tygodzień. W nagrodę możecie pocieszyć się na weekendach czymkolwiek słodkim czy przyjemnym.  
  2. Staraj się nie płacić kartą. Rozliczając się gotówką, bardziej odczuwacie ilość zużytych środków. Być może, nie wszystkie kupna były takie potrzebne. 
  3. Idąc do sklepu, napiszcie na kartcre, co trzeba kupić w sklepie.Staraj się nie odstępować od niego. Przecież w supermarkecie wszystko zrobiono po to, żeby obok kasy okazaliście się z pełnym wózkiem. Pokusy oczekują was na każdej półce. Potrafcie wytrwać.
  4. Nie poddawajcie się pokusie kupić duże opakowywanie z powodu rabatu! I nie każde duże opakowywanie taniej za kosztem. Kto rzeczywiście chce znać, że korzystniej, musi wyliczyć cenę za sto gramów i porównać.  
  5.  Nie kupujcie za dużo. Praktyka pokazuje, że nie mała część wszystkich produktów po prostu się zepsuje i potem do kosza. A wyrzucone produkty - to wyrzucone pieniądze.
  6. Nie staraj się często zmieniać komórki czy domowe artykuły tylko po to, że  już nie w modzie. Nowe trendy - sposób "wyciągnąć" wasze pieniądze. Nie warto nadpłacać za BRAND. 
  7. Pamiętajcie, że skąpy człowiek płaci dwukrotnie. Lepiej tracić się na dobrą, niech tam droga, ale jakościową rzecz, czym kupować kilka tanich.
  8. Stricte dotrzymujcie się swojego finansowego planu. Tak potraficie zaplanować swoje zakupy, w tym liczbie i duże wydatki. 
  9. Wykorzystajcie wszystkie możliwości oszczędzania, w tej liczbie i na usługach komunalnych. 
  10.  Nie pośpieszajcie kupować  sobie rzecz na kredyt. Lepiej trochę poczekać i zaoszczędzić pieniądze, czym nadpłacać bankowi ogromne procenty. 

Brak komentarzy: