piątek, 1 czerwca 2012

Od bloga do sławy


           Pisać blogi każdy może, jeden trochę lepiej, drugi trochę gorzej. Pisanie bloga możemy podczepić pod kategorię reklamy samego siebie. Reklamy swojego wizerunku , swoich poglądów, celów, ogólnie mówiąc swojego całokształtu łącznie z wyglądem. Możemy umieścić swoje zdjęcie, napisać coś ciekawego lub kontrowersyjnego tym lepiej, gdyż zwiększa to uwagę czytelnika i jest to jeden ze sposobów do zwiększania liczby czytelników. Prowadząc ciekawego bloga i rozsyłając linki znajomym zwiększamy swoje grono odbiorców. Idzie za tym nasza reputacja, która zwiększa się z każdą chwilą umieszczenia na blogu czegoś nowego, ciekawszego.  Z czasem stajemy się coraz bardziej znanymi wśród swojego grona i tak się rozgałęzia coraz dalej.
           Przykładem może być znana blogerka Kataryna, która zdobyła swoją reputacje poprzez pisanie blogów kontrowersyjnych. Używała ostrych słów, komentarzy dotyczących polityki.
           
Następnym jest Kominek, który zasłynął mało pochlebnym tekstem na temat budyniu Doktora Oetkera, a następnie prześmiewczym komentarzem do redakcji piarawców tej firmy próbujących w dość nieudolny sposób ratować wizerunek pracodawcy.
           Kolejny słynny Bloger Maciej Samcik autor blogu „Subiektywnie o finansach”. Opisuje aktualne oferty banków, akcji marketingowych czy rynkowych trendów. Opisuje przestępnym językiem, skupia się na kwestii czy to się klientowi opłaca.
           Jako ostatniego w moim poście przedstawię Roberta Patolete. Prowadził własne programy telewizyjne, a teraz jest szefem serwisu z filmami na temat gwiazd. Tworzy blog zajmujący się polskim show – biznesem, a także pisze plotki o gwiazdach.
           Lista słynnych Blogerów jest znacznie dłuższa, lecz nie chodzi tu o to, abym tu wszystkich teraz wymieniał. Chciałem tylko podać parę przykładów co do moich słów. Blog jest jednym ze sposobów na przebicie się przez ten gąszcz mediów i ludzi chcących być sławnymi. Dla ludzi, którzy mają firmę mogą się reklamować po przez swoje blogi. Dla młodych dziennikarzy, studentów jest to sposób i miejsce na pokazanie swoich umiejętności w pisaniu po przez umieszczanie swoich postów. Możemy pisać na różne tematy od swoich przemyśleń po instrukcję obsługi pilota.
          Nie kończy się tu rola tylko na pisaniu, ale chcąc wiedzieć coś więcej zaczynamy czytać posty od innych osób i umieszczamy ich linki na naszych blogach, a swoje linki na blogach innych użytkowników, co wspomaga szerzenie horyzontów popularności swoich postów.
          Dla ludzi mniej orientujących się w stronach blogerskich pozostaje jeszcze Facebook, na którym również można umieszczać swoje posty i zdjęcia. Działa podobnie i również możemy przyozdobić swoją szatę graficzną. Na Facebooku mamy przeważnie sporą liczbę znajomych, co wspomaga naszą popularność. Dziekuję za uwagę.
                                                                                                                              Krzysztof Turol

Brak komentarzy: