sobota, 2 czerwca 2012

Pepsi - przykłady reklam z wykorzystaniem gwiazd sportu. (cz.6)


Firmy produkujące odzież sportową wykorzystują w swoich reklamówkach gwiazdy zawodowego sportu, ale również inne znane w show biznesie osobistości, m.in. muzyków. Również sami sportowcy nie ograniczają się do występowania w reklamach tylko firm odzieżowych. Jedną z innych firm wykorzystujących sportowców podczas swoich kampanii jest Pepsi. Koncern produkujący napój na pierwszy rzut oka nie ma związku ze sportem – w końcu udowodnione jest szkodliwe działanie tego napoju na nasze zęby itp. Jednak to właśnie sportowcy najczęściej kojarzeni są z firmą Pepsi. Jedną z największych gwiazd sportu, która podpisała kontrakt reklamowy z koncernem Pepsi jest angielski piłkarz – David Beckham.


Oprócz Anglika w kampaniach reklamowych Pepsi angażowane są inne gwiazdy piłki nożnej – Iker Casillas, Roberto Carlos i inni.
Jak widać z przywołanych przeze mnie reklam, koncern skupia się na zainteresowaniu widza humorem reklamówek oraz pokazie niesamowitych umiejętności piłkarzy. Sugeruje tym samym, że to właśnie dzięki Pepsi Beckham i spółka grają tak dobrze.
Pokazana u góry reklama została zrobiona przy okazji Mistrzostw Świata w RPA w 2010 roku. Po raz kolejny zaskakuje humorem. Jest fabułę stanowi pojedynek gwiazd występujących w tych mistrzostwach z miejscowymi ludźmi właśnie o Pepsi – jest to element przewodni w wielu reklamówkach tego koncernu.

Brak komentarzy: