niedziela, 3 czerwca 2012

Konkurencja dobra dla konsumenta


Jak to dobrze, że istnieje wolny rynek! Dzięki  temu, że firmy walczą o klienta, starają się za wszelką cenę zawsze dorównać konkurencji, my – konsumenci możemy się cieszyć większą  jakością usług, niższymi cenami oraz wiemy, że mamy swoje prawa. Niestety różnie bywa z walką o nie  bo  o dziwo mało osób korzysta z instytucji jakim jest Rzecznik praw konsumenta. A szkoda, bo przecież nie raz ,,nadzialiśmy się” na nieuczciwego dostawce.

Dzięki temu, że na rynku pojawiło się coraz więcej sieci komórkowych, możemy za grosze rozmawiać z najbliższymi. Pojawiło się wiele atrakcyjnych pakietów, możliwość korzystania z internetu w telefonie komórkowym, a także coraz krótsze umowy abonamentowe. Kiedy na rynku pojawiła się Era Heyah nastąpiła spora rewolucja w ofercie na kartę. Dzięki niskim stawkom za smsy i możliwościami wykupywania pakietów za zaledwie 5 zł zgromadziła wokół siebie znaczną część konsumentów należących do grupy młodzieży. To głównie nastolatkowie korzystali z jej usług, ale nie tylko. Heyah jako pierwsza z sieci ukazała odważną reklamę z czerwonym kapturkiem, która zresztą bardzo szybko została zdjęta z anteny z powodu drastycznych treści, które zawierała. Nie mniej jednak jej kampania reklamowa była udana. Po pojawieniu się na rynku sieci Play wprowadziła niższe stawki do wszystkich sieci, a do Play drożej. Miało to zniechęcić przejście do sieci konkurencyjnej i wywołać w nas obawę, że skoro nasi znajomi będą mieli do nas droższe połączenia to pojawi się ryzyko, że zupełnie przestana się z nami kontaktować. Ich teoria się jednak nie sprawdziła i wiele konsumentów zamieniło sieć na  korzystniejszą.

Źródło:http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/telefonia/2012/03/play-formula-4.0-czyli-nielimitowane-minuty-i-sms-y-do-wszystkich-sieci-za-79-zlotych


Play wtargnął na rynek z rewolucyjną ofertą, najmniejszymi stawkami na rynku, nowymi modelami telefonów za grosze dzięki temu, że przez okres dziesięciu lat tzw. karencji będzie płacił o wiele mniejsze podatki niż inne sieci komórkowe. Pozwoliło mu to więc, na zrobienie odważnego kroku . Chcąc zyskać klientów nie mógł  wprowadzić oferty trochę lepszej, albo podobnej do innych, bo nikt nie zechciałby robić sobie trudu: zmieniać numer, udawać się do salonu. Potrzebne było drastyczne działanie. Obecnie sieć wprowadziła formułę 4.0 gdzie do wszystkich sieci połączenia są za darmo w ramach abonamentu 79 zł. Sieć Orange nie pozostała dłużna i za kwotę 88,88 również wprowadziła darmowe połączenia do wszystkich sieci, na stacjonarne ponad to smsy i korzystanie z internetu.
Obecnie to Play wyznacza rytm i inne sieci nie pozostając w tyle wprowadzają również coraz to korzystniejsze oferty. Bardzo dobrze, bo może niedługo usługi w sieciach komórkowych będą na prawdę za pół darmo.

Brak komentarzy: