sobota, 2 czerwca 2012

Nike Football: My Time Is Now.

Najnowsza reklama amerykańskiej firmy Nike wykorzystuje wiele gwiazd europejskiej i światowej piłki. Reklamówka pojawiła się przy okazji nadchodzących Mistrzostw Europy organizowanych przez Polskę i Ukrainę. Mogłoby się wydawać, że w tej reklamie powinni brać udział tylko piłkarze występujący na tej imprezie, ale Nike zdecydował się zaangażować w ten projekt zawodników z innych kontynentów.


Reklama zaczyna się podczas meczu reprezentacji Holandii oraz reprezentacji Francji. Z początku wszystko idzie dobrze, aż tu nagle na boisku pojawił się ktoś inny, nowy. Wkrótce całe boisko zajęte jest przez piłkarzy w koszulkach 'Nike - My Time Is Now'. Reklama pokazuje, że do piłki na najwyższym poziomie zaczynają wkraczać gracze młodzi i to jest szansa dla mniej znanych zawodników. Reklamówka ściśle współgra z programem 'The Chance', podczas którego piłkarscy trenerzy w kilku krajach wyłaniali najlepszych młodych graczy. W Polsce projekt 'Twoja szansa' cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony młodzieży. 

Sama reklama zbytnio nie wyróżnia się spośród wielu nowych reklamówek koncernu Nike. Jest dynamiczna, zawiera wszelkie możliwe aspekty grania w piłkę, pokazuje wszystkie zalety odzieży oraz obuwia firmy Nike, a także grają w niej największe gwiazdy piłki nożnej. Gwiazdy, które jak się okazuje mają również duży dystans do siebie. Mam tutaj na myśli końcową scenę, w której Cristiano Ronaldo występuje w przykrótkiej koszulce.

Nie jest to jednak zwykła reklama. Po naciśnięciu odpowiedniego linku trafiamy na stronę, na której na pierwszy rzut oka widać dokładnie taką samą reklamówkę, jednak po dokładniejszym jej prześledzeniu i klikaniu w odpowiednie miejsca na ekranie trafimy na ukryte tunele. Po odkryciu tych wątków zostajemy przy reklamie dłużej. Śledzimy każdy ruch na ekranie z większym zainteresowaniem. Nike tym samym doskonale wykonał misję, którą było zainteresowanie widza oraz przyciągnięcie ich jak największą ilość. Nie będę opisywał każdego ukrytego tunelu, tylko zaproszę Was do ich wyszukania.

https://www.youtube.com/nikefootball

Brak komentarzy: