niedziela, 3 czerwca 2012

Bojkot dla reklamodawców

,, Bojkotujmy reklamodawców "Wiadomości" "

Takie hasło pojawiło się na stronie internetowej gazety: niezależna.pl. dnia 22 marca 2012 roku w  związku z tym, że "Wiadomości" TVP przemilczały całkowicie relacjonowane przez światowe media wydarzenie, jakim był Wielki Wyjazd na Węgry. Stwierdzono że to kolejny ewidentny przypadek łamania prawa widzów do rzetelnej informacji. Wcześniej "na cenzurowanym" znalazły się m.in. marsze w obronie wolności mediów i niewygodne dla rządu informacje dotyczące katastrofy smoleńskiej. W związku z tym zachęcano społeczeństwo do bojkotu firm, które wykupują w TVP reklamy bezpośrednio przed lub po "Wiadomościach".

Taki wzór listu ukazał się na stronie gazety, który można było wysyłać do reklamodawców TVP:

Szanowni Państwo,
Tysiące Polaków pojechało do Budapesztu, aby wyrazić solidarność i poparcie dla węgierskich reform i rządu Victora Orbana. Ten temat nie zainteresował jednak dziennikarzy najważniejszych programów informacyjnych. Wielki Wyjazd na Węgry został zgodnie przemilczany przez największe polskie stacje telewizyjne. Telewizje prywatne również podlegają zasadom, jednak to milczenie Telewizji Publicznej jest najbardziej „wymowne”.

TVP jest dobrem wspólnym wszystkich Polaków. Stacją finansowaną z pieniędzy publicznych, której celem jest obiektywny opis rzeczywistości i relacjonowanie najważniejszych wydarzeń dla Polski i świata. Niestety 15 marca 2012 roku telewizja publiczna w wieczornym wydaniu „Wiadomości” całkowicie przemilczała uroczyste obchody święta narodowego Węgier z udziałem kilku tysięcy Polaków. Jak pisała „Gazeta Polska Codziennie” to kierownictwo „Wiadomości” TVP wstrzymało emisję przygotowanego materiału na ten temat. Przypominam, że jeszcze parę miesięcy temu media w Polsce obszernie informowały o atakach socjalistycznych europarlamentarzystów i władz UE oraz relacjonowały protesty przeciwko Orbanowi na Węgrzech.

W związku z powyższą sytuacją informuję Państwa o podjęciu stosownych działań bojkotujących wszystkie firmy reklamujących się przed i po programie „Wiadomości”. Od dnia 20 marca br. nie kupuję jakichkolwiek państwa produktów, czy wyrobów. Czas mojego uczestnictwa w bojkocie uzależniam od działań kierownictwa TVP w tej sprawie. Mam tu na myśli przede wszystkim informowanie o polskim wsparciu dla Węgrów i reform antykomunistycznego rządu Victora Orbana.


Bojkotem Chciano  objąć wszystkich, którzy kłamią, wypaczają, oszukują.
Szczególnie GW, TVN, Polsat, RMF, i inne. Trzeba uświadomić Polakom, że za oglądalnością idą reklamodawcy a z nimi kasa, więc należy odciąć ich od głównego źródła dochodu.
BOJKOT ma być spadkiem oglądalności, spadkiem reklamodawców i spadkiem pieniędzy.  

Brak komentarzy: