sobota, 2 czerwca 2012

Topa o autyzmie.


            Kilka miesięcy temu mogliśmy zapoznać się z jedną z najciekawszych polskich akcji społecznych. Na portalach internetowych i forach pojawiały się amatorskie nagrania, których głównym bohaterem był znany polski aktor - Bartłomiej Topa.


            Filmy przyciągnęły uwagę internautów. Aktora oskarżano o nadużywanie narkotyków i wyśmiewano. Nagrania szybko rozprzestrzeniały się w Internecie, opatrzone były nieprzychylnymi komentarzami i drwinami. Na portalach plotkarskich pojawiały sie liczne artykuły ("Bartek Topa wariuje w metrze", "Kolejne szokujące wideo z Bartkiem Topą").
            Okazało się jednak, że rzeczywistość wygląda nieco inaczej. Aktor wziął udział w kampanii społecznej, na nagraniach nie był pod wpływem środków odurzających, a  zwracał uwagę na problem autyzmu, który nadal nie jest do końca znany i rozumiany w społeczeństwie. Wszystko wyjaśnił drugi spot, który w Internecie zamieściła fundacja Synapsis. Jak powiedział aktor w nagraniu: "Dla mnie to było zadanie aktorskie, ale dla wielu ludzi to codzienność, z którą muszą się zmagać".


            Kampania odniosła spory sukces, głównie wśród internautów. Dzięki tak kontrowersyjnemu, niespotykanemu startowi trafiła do wielu odbiorców i możliwe - skłoniła do zapoznania się i pogłębienia wiedzy o autyzmie. 

Brak komentarzy: