sobota, 2 czerwca 2012

Kampania społeczna "RetteDeineFreiheit" cz.3


Projekt "Uratuj swoją wolność" jest odpowiedzią na przyjęcie przez niemiecki rząd ustawy która pozwoliła ocenzurować Internet. Ustawa miała zapobiegać szerzeniu się w Internecie pornografii, jednak jej zasięg mógł zostać w każdej chwili zwiększony   Film stworzony z inicjatywy Alexandra Lehmanna nie jest działalnością partyjna, tylko prywatna inicjatywą przeciwko, całkowicie bezsensownej ustawie, która jest sprzeczna z prawem i godzi w idee demokracji. Niestety film ten nie posiada ani polskich ani angielskich napisów, dlatego wszystkie obrazy pojawiające się w nim zostaną po kolei wytłumaczone.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tylko jeden ze stu przestępców dokumentuje i rozprowadza swoje poczynania w Internecie.  Zainwestowanych zostaje dużo pieniędzy pomimo, że na tej drodze uda się zwalczyć tylko 1% przestępców. Kontroluje się więc 100% użytkowników żeby zwalczyć 1% przestępczości.  W niemieckim rządzie pojawiło się pomysł wprowadzenia internetowych  dowodów identyfikacyjnych. Każdy użytkownik Internetu byłby w ten sposób kontrolowany pojedynczo. „Inaczej w Internecie dojdzie do świństw jakich nie potrafimy sobie nawet wyobrazić” – krzyczał w Bundestagu Thomas Maiziere.

 Wprowadzone zapory internetowe można jednak bardzo łatwo obejść. Trzeba tylko wiedzieć jak. Można się tego nauczyć w ciągu 27 sekund – jak pokazuje ten film – http://www.youtube.com/watch?v=1NNG5I6DBm0


Ursula Von der Leyen twierdzi jednak: „ Taka zaporę potrafi obejść jedynie osoba która się na tym zna. Jest to 20% użytkowników która jest mocno podejrzana kryminalnie”. W Niemczech mamy około 25 milionów użytkowników Internetu. Według pani Von der Leyen 4,8 % to kryminaliści. 

Politycy CDU nie mają ponadto żadnego pojęcia o Internecie. Czy ważne jest aby wiedzieć coś sprawach o których się decyduje i mieć pojęcie jakie mogą być konsekwencje tych decyzji. Według Wolfganga Schauble: „ Nie trzeba, nie wiedza jest tutaj nawet wskazana”. Niepokojącym jest, że ludzie którzy decydują o takich sprawach, nie mają jak się okazuje pojęcia co robią . Ich znajomość tej materii jest znikoma.Partia CDU chce wprowadzić model tak zwanych „trzech szans”.  Przy trzecim niefortunnym kliknięciu otwierającym dostep do niedozwolonych treści dopływ Internetu zostanie nam odcięty. Niestety ten Model nie różnicuje osób które np. dzielą jedno IP. Tym sposobem taka kara może dosięgnąć wielu niewinnych. Obecnie Internet jest częścią naszego życia codziennego.  Jakże różnorodne konsekwencje może mieć więc zastosowanie takiego modelu w praktyce.Takie firmy jak Itunes czy Amazon działaja tylko w Internecie. Badania pokazują, że osoby które ściągają nielegalnie pliki z Itnernetu są też tymi które kupują najwięcej tych samych produktów w sklepach. Tym sposobem klienci amazona zostaną przez rząd skrupulatnie przerzedzeni. Kamery monitorujące strefy publiczne zostałe wprowadzone przez CDU  przeciwko terrorystom. Niedługo takie kamery będą również monitorować Ciebie zawsze wtedy gdy zrobisz coś złego, np. wyrzucisz śmieci na ulice,  tracisz kogoś ramieniem lub źle zaparkujesz.  Wszystko po to żeby zwiększyć twoje bezpieczeństwo. Witamy w kraju monitoringu.


 A oto jak poszczególne partie głosowały w sprawie ustawy o zaporach.


Kampania postawiona na nogi przez Alexandra Lehmanna jest tylko jedną z wielu, które prowadzi. Tak naprawde istnieje jeszcze wiele więcej problemów z którymi należ się zmierzyć aby uświadomić innych o konsekwencjach jakie mogą nas w przyszlości spotkać.

Brak komentarzy: