piątek, 1 czerwca 2012

Euro zabezpieczone

Podczas tegorocznych Piastonaliów, w czasie tradycyjnego pochodu studentów, na rynku zostałem obdarowany przez piękne, młode kobiety pewnym drobiazgiem. Była to prezerwatywa w bardzo efektownym, kolorowym opakowaniu, z napisem fair play i logo Krajowego Centrum ds. AIDS. Do prezerwatywy dołączona była ulotka zawierająca instrukcje, dotyczące zarówno użytkowania owego podarunku, jak i inne wskazówki z zakresu zabezpieczania się przed wirusem HIV. 
Zupełnie przypadkiem, podczas przeglądania stron internetowych, natknąłem się na spot reklamowy będący częścią kampanii społecznej „FAIR PLAY Gram fair, używam prezerwatyw”. Została ona stworzona przez Link PR i pracowanie C&C.


 


Odbiorcami kampanij mają być przede wszystkim kibice przyjeżdżający do Polski na turniej Euro 2012. Organizacje walczące z AIDS na całym świecie organizują przed podobnymi wydarzeniami, tego typu kampanie. Jak informuje organizator kampanii (Krajowe Centrum ds. AIDS):


Uczestnictwo w meczach turnieju finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA Euro 2012 tworzy wspólnotę przeżyć, atmosferę radości i witalności, jednocześnie wiążąc się z silnymi emocjami, spotkaniem różnych kultur, istnieniem barier komunikacyjnych, w tym utrudnionej dostępności informacji w ojczystym języku oraz migracją wielkiej liczby uczestników. Te czynniki mogą sprzyjać podejmowaniu ryzykownych zachowań seksualnych i rozprzestrzenianiu się zakażeń.Celem akcji jest więc ochrona kibiców przed ryzykownymi zachowaniami seksualnymi, o które nie trudno w natłoku wrażeń. Uważam że forma jaką wybrano do promocji tej akcji jest bardzo adekwatna. Szczególnie uwagę przykuwają rozdawane prezerwatywy. Jest to konkretne rozwiązanie, bardzo konkretna oferta.

 Wartość kampanii wynosi 450 000 zł. Oprócz ulotek, reklam prasowych, spotów radiowych i telewizyjnych, a także działalności internetowej, organizatorzy przeprowadzą akcje edukacyjne za pomocom eventów połączonych z dystrybucją pakietów informacyjnych i prezerwatyw. Trwa ona od 22.05, a zakończy się w dniu finału Euro 2012 - 1.07. 

Brak komentarzy: