piątek, 8 maja 2015

Reklama polityczna - Wybory Prezydenckie 2015

Dobrze przygotowana kampania jest jednym z najważniejszych czynników wpływających na odbiór partii czy pojedynczych posłów. U schyłku kampanii związanej z wyborami na fotel prezydenta naszego kraju chciałbym chwilę przeznaczyć na mały przegląd spotów wyborczych jakie reklamują czołowych kandydatów.

Magdalena Ogórek - doktorantka Uniwersytetu Opolskiego to jedyna kandydatka płci pięknej w tych wyborach (choć to kwestia sporna, do pewnego momentu niektórzy uważali, że mamy dwie kandydatki,ale druga/u kandydat/ka nie uzyskał/a wystarczającego poparcia w wysokości 100 tys. podpisów). Miła Pani z jeszcze milszą aparycją przygotowała taki oto spot:

youtube.com

Filmik nakręcony w stylu wypowiedzi Pani Ogórek - bardzo łagodny, mało konkretny i bezpieczny. Nie wiem czy kogokolwiek będzie on potrafił przekonać. Śmieszną sprawą jest kiedy Pani Magdalena porusza problem wyjazdu młodych za granicę, nie wiedziałem, że z jakiegoś małego przystanku w środku wioski odjeżdżają autobusy na zachód.

Janusz Korwin-Mikke - antysystemowiec, dziwię się, że nie paraduje z koszulka Anarchii...


Spot bardzo mało Korwinowy, ładne wypowiedzi, nostalgiczny ton i kultura. Chyba ktoś się starzeje a nie chcielibyśmy chyba mało energicznego kandydata na fotelu głowy państwa?

Paweł Kukiz - jeszcze do niedawna kolega w/w, typowy ideowiec. Martwi tylko brak doświadczenia politycznego, szczególne braki w wiedzy można było zobaczyć na ostatniej debacie.


Jak dla mnie najlepszy spot tej kampanii, nawiązanie do historii, bardzo ciekawe zastosowanie muzyki z własnej piosenki.

Bronisław Komorwski - aktualny prezydent, który 


Spot bez wykorzystania materiałów video, same zdjęcia. Ukazuje to jaki jest nowoczesny, "selfie" czy obecność na Przystanku Woodstock miesza się jednak z jedzeniem klasycznej sałatki jarzynowej u starszej pani. Prezentuje się niczym prezydent dla każdego. 

Andrzej Duda - człowiek znikąd, jednak dzięki świetnemu PRowi zaistniał on w świadomości polaków i to on prawdopodobnie w drugiej turze spotka się z Bronisławem Komorowskim.Typowy dla PiSu materiał, typowe ataki w stronę PO i obietnice jak to nie będzie dobrze kiedy zagłosujesz właśnie na nich.


Brak komentarzy: