niedziela, 24 maja 2015

Anoreksja - trend czy choroba?

Anoreksja już słusznie nosi nazwę choroby XXI stulecia. Według niektórych danych do 30 odsetkow ludzi rozwiniętych krajów cierpi rozbratami spożywczego zachowania, 9 odsetkow z nich zdarza się na anoreksję. Corocznie anoreksja odnosi mnóstwo żyć młodych kobiet i dziewczyn, niektóre zostają głębokimi inwalidami na całe życie. W Europie opracowują się nowe programy dla leczenia i rehabilitacji jaźni, co cierpi anoreksją.
zródło- www.beautyform.ru

Według wyznaczenia po międzynarodowej klasyfikacji chorób dziesiątego przeglądu, anoreksja stosuje do chorób pod kryptonimem F, czyli rozdział psychicznych chorób : "Nerwowa anoreksja - rozbrat, co charakteryzuje się umyślnym obniżeniem wagi, wywoływanym i/albo popieranym przez samego pacjenta".
Głównymi oznakami nerwowej anoreksji służą: postępująca strata wagi, wstręt do pokarmu, paniczny lęk nabrać wagę, rozbraty menstruacyjnego cyklu u kobiet aż do jego pełnego wstrzymania, uchylone się pojęcie o własnym ciele, przy którym wyczerpany człowiek poczuwa się "grubym"
zródło- www.restorator.name 

Brazylijska modelowa agencja Star Models rozstrzygnęła załączyć się do walki z anoreksją wśród modeli.
Na reklamowych posterach, które pojawiły się na ulicach brazylijskich miast, są przedstawione bardzo chude modele, niczym co nie różni się od pierworysów, które zazwyczaj czynią projektanci mody, stwarzając kolekcję: takie same nieproporcjonalnie cienkie i długie odnóża, nienaturalnie cienka talia, kościste ręce.
zródło- Agencja reklamowa: Revolution Brasil

zródło- Agencja reklamowa: Revolution Brasil

zródło- Agencja reklamowa: Revolution Brasil

Naprawdę fotografie prawdziwych modeli były "edytowani". Jednak zleceniodawcy reklamy napomykają, że niektóre dziewczyny rzeczywiście mogą udowodnić się do takiego stanu, żeby odpowiadać współczesnym niezdrowym pojęciom o żeńskiej piękności.

Pryzpomnimy, najznana socjalna reklama przeciw anoreksji była zdjęta w 2007 roku we Włoszech. Dla jej pozował model na imię Izabel Caro, co cierpi na tę chorobę. Dziewczyna umarła przez trzy lata w wieku 28 lat.
zródło- uffingtonpost.com

Brak komentarzy: