piątek, 22 maja 2015

Jak wydalić reklamę w przeglądarce Google Chrome

Reklama - silnik handlu. A handel w sieci Internet teraz rozwija się w geometrycznej progresji. A zresztą nie tylko handel, a usługi, informacji i inne. Samo  rośnie i objętość reklamowych ogłoszeń, którymi wypełnia się wszystkie wolne place na stronach internetowych. Po sobie to normalnie, strona internetowa też trzeba na coś zawierać i gdzieś brać środki na rozwój. Lecz często w gonitwie za dochodem, web mistrzy przeładowują interfejs ogłoszeniami, wskutek czego informacja na zasobie stawać nie czytelna.


Jasne, że takie żadnemu użytkownikowi nie spodoba się i tylko wywołuje irytację. Lecz to chociażby "biały", tzn. legalny sposób. A jest jeszcze "czarna" reklama. Sens jej w tym, że na komputer wspólnie z normalnymi programami tajemnie ustala się reklamowy moduł, który odzwierciedla dodatkowe ogłoszenia i spływające okna, co czyni pracę w Internecie nieznośnej. O tym, jak posprzątać reklamę z przeglądarki we wszystkich jej przejawach - my dziś i porozmawiamy.
Bardzo prosty i skuteczniejszy sposób, za pomocą którego można wydalić reklamę w dowolnej przeglądarce, - to ustawienie dodatkowego rozszerzenia "AdBlock" czy jego analogu "Adblock Plus". Oba te rozszerzenia były najpierw wypuszczone dla Mozilla Firefox w dalszym ciągu już zrobioni pod inne popularne przeglądarki. Fundatorstwo ich tak samo jest podobne. Ustalić rozszerzenie AdBlock bardzo prosto.
Naciskamy przycisk z trzema poziomymi kreskami w prawym górnym kącie okna. W jadłospisie Chromu, co otworzyło się, trzeba wybrać punkt "Dodatkowe narzędzia" ->"Rozszerzenia". Tym otworzycie internet-sklep załączników Chrome.
A dalej wszędzie wszystko identycznie. W rządek poszukiwania rozszerzenia wprowadzamy słowo "adblock" i otrzymujemy wynik
Wybieramy potrzebne rozszerzenie i klikamy na przycisk ze znaczkiem " " - plus. W Google Chrome ona nazywa się "Bezpłatnie"
Zgadzamy się i czekamy zakończenia procesu. Potem lepiej ponownie uruchomiać przeglądarkę, potem na paneli pojawić się czerwienny przycisk "AdBlock". Teraz przy zachodzie na dowolną stronę internetową, rozszerzenie wydali reklamę automatycznie i pokaże okno zawiadomienia.

Ten sposób pozwala posprzątać reklamę w przeglądarce na 95 odsetkow całkiem spłata zwyczajnego użytkownika.

Brak komentarzy: