piątek, 22 maja 2015

Kup mnie!
                    Ile razy spotkaliście się z sytuacją gdzie kupiliście coś czego nie koniecznie potrzebowaliście ale chcieliście to mieć bo zobaczyliście świetną reklamę w telewizji? Nie kłamcie, że nigdy bo akurat mało kto potrafi się oprzeć tajnym trikom reklamowego świata. Bo właśnie taka ona ma być - ma przekonać Cię, że nie tylko co zostaje ci przedstawione jest najlepsze, ale również ze potrzebujesz tego bardziej niż kiedykolwiek wcześniej.


                    Często spotkać można sytuacje gdzie zwykły szary człowiek daje się nabrać . Każdy z nas zdaje sobie sprawę ze reklama powstaje tylko po to abyśmy kupili dana rzecz wiec jakim cudem zostajemy nabijani w butelkę? Twórcy reklam doskonale wiedza jak ma ona wyglądać aby przekonać odbiorcę do swoich produktów czy usług. Reklama jest tworzona tak aby nie być sztucznym przekazem, ma natomiast stwarzać pozory autentycznej co sprawia ze nasza podświadomość zaczyna wariować i pojawia się myśl " może tym razem nie chcą mnie oszukać”. Tak więc albo nas przekonuje do kupna albo do tego że dokonaliśmy właściwego wyboru dany produkt kupując. 
                    Konsumenci często nie są świadomi że w ten sposób dochodzi do manipulacji. Można więc powiedzieć że ze strony reklamodawców jest to nieuczciwe , że kosztem swoich konsumentów próbują zdobyć jak najlepsze korzyści. Odbiorcy reklam od pewnego czasu stają się bardziej świadomi i „uczuleni” na reklamy w telewizji , radiu czy Internecie, dlatego reklamodawcy starają się wymyślać coraz to „ciekawsze” i ogłupiające reklamy . Takich reklam jest naprawdę mnóstwo wybrałam jednak takie o których ostatnio jest po prostu "głośno".
                    Taka reklama – zabawna bądź wpadająca w ucho, częściej zostanie  nam w głowie i będziemy do niej wracać bo nie jest nudna.

                    Podsumowując , reklama to taki mały chochlik który wpływa na nasz myśli czy zachowania. Nie dajmy się zwariować i pamiętajmy, że nie wszystko co akurat zobaczymy w reklamie to rzecz zawsze nam potrzebna, a przede wszystkim najlepsza.


Brak komentarzy: