sobota, 23 maja 2015

Reklama wielkogabarytowa w transporcie publicznym

Autobusy komunikacji publicznej są bardzo popularnym środkiem przekazu reklamy zaròwno w Polsce jak i na Świecie. Zastanawiacie się dlaczego ? Po pierwsze zamontowane w nich ekrany pozwalają na wyświetlanie na nich reklam. Po drugie powierzchnia reklamowa umożliwia umieszczanie reklamy o dużych rozmiarach. Po trzecie w pojazdach tych grono odbiorcòw jest znaczne. 

Metro to kolejny popularny środek transportu publicznego,spotykany niestety wyłącznie w dużych miastach, co niezmienia faktu że jako masowy środek transportu publicznego spotyka się z jeszcze większym odbiorem poprzez potencjalnych odbiorcòw czyli pasażeròw. 

Przykładową formą reklamy w wyżej wymienionych środkach transportu, jak ròwnież w jego pozostałych elementach jest bilet. Coraz częściej jednak jego tradycyjna forma zostaje wypierana przez firmy elektroniczne, na ktòrych reklama jest bardziej widoczna i częściej stosowana. 

Kolejną formą reklamy w transporcie publicznym są samochody ciężarowe. Reklama przy ich użyciu opiera się na odklejeniu plandeki samochodu banerem reklamowym. Ze względu na pokonywane kilometry reklama taka zostaje zauważona przez rzeszę odbiorcòw.

Celem każdego przedsiębiorcy jest osiągnięcie jak największego zysku, co skłania coraz większą liczbę firm do umieszczania swoich ofert w środkach komunikacji publicznej. Powoduje to coraz większą liczbę plakatòw, ekranòw ledowych i biletòw z umieszczoną reklamą produktu. Trafiają one jednak wyłącznie do osòb korzystających z komunikacji publicznej. Znacznie szersze jest grono odbiorcòw reklam na samochodach ciężarowych, gdyż są to wszyscy użytkownicy transportu.

Brak komentarzy: