wtorek, 26 maja 2015

Kampanie społeczne dotyczące negatywnych zachowań - Proedukacja

W dzisiejszych czas kampanie społeczne odgrywają ważną rolę w świadomości człowieka.
Kształtowane są głownie za pomocą środków masowego przekazu. 

Przykładowe kampanie to:

Piłeś nie jedź!!! - kierowco włącz myślenie !!!

Kampania przeciwko pijanym kierowcom, których jak wiemy mimo dość ostrych przepisów ruchu drogowego nie ubywa. 

Ludzie nie do końca zdają sobie sprawę z powagi sytuacji, wsiadając za kółko po alkoholu. Nie są świadomi tego, że zagrażają nie tylko sobie ale również innym. Co gorsza ta sytuacja ma miejsce bardzo często dlatego właśnie powstała kampania społeczna pt.: "piłeś nie jedź".Nie znasz, nie otwieraj !!!

Kolejna kampania społeczna, która powstała po serii wyłudzeń metodą na tzw. "wnuczka".
Starsi ludzie nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa i zwyczajnie dawali się okradać nieznajomym ludziom. Naciągacze wykorzystywali ten fakt, dlatego właśnie powstała kampania społeczna z udziałem Michała Fajbusiewicza.
#bezkomórki - Nie (przy)dzwoń za kierownicą !!!To kolejna kampania społeczna realizowana jakiś czas temu w Polsce, ponieważ nawet zmiana taryfikatora mandatowo-punktowego nie pomogła w zwalczeniu kierowców rozmawiających przez telefon w czasie prowadzenia pojazdu. Ja przyznam szczerze do pewnego momentu również rozmawiałem przez telefon w czasie jazdy, jednak pomógł mi nomen - omen fakt zatrzymania przez policję, która wystosowała pouczenie pod moim adresem. Postanowiłem wtedy zaoszczędzone na mandacie pieniądze wydać na zestaw głośnomówiący i teraz jestem pewien, że nie tylko nie łamię przepisów, ale również jestem bezpiecznym kierowcą, nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla innych.


Stop zwolnieniom z WF-u
Kolejna kampania realizowana przez Ministerstwo Sportu. Tym razem powiedzmy razem stop zwolnieniom z zajęć wychowania fizycznego w szkołach. Wielu sportowców takich jak Michał Winiarski, Bartosz Kurek, Marcin Możdżonek czy koszykarz ligi NBA Marcin Gortat zachęcało do aktywnego udziału w lekcjach wf-u. Kampania ta wpłynęła pozytywnie nie tylko na nauczycieli czy rodziców, ale także lekarzy, którzy do niedawna bardzo chętnie wystawiali zwolnienia, często fałszywe, na których podstawie uczniowie mogli np. szybciej wrócić do domu, bądź zaczynać lekcje o późniejszej porze, ponieważ często od WF-u rozpoczynamy zajęcia, bądź też je kończymy.


Idzie zima, zadbaj o swojego zwierzaka !!!
To kolejna kampania mająca na celu poprawę bytu naszych pupili podczas zimy. Często zwłaszcza w gospodarstwach domowych ulokowanych na wsi psy bądź koty przetrzymywane są na dworze, w prowizorycznych budach bądź leżankach, zdarza się również przywiązywanie ich łańcuchem bądź smyczą do budy. A tego chyba, żaden czworonożny przyjaciel nie chciałby doświadczyć, a w ciężkich warunkach pogodowych powinien być zadbany i otrzymać koc oraz co najmniej dwu lub trzykrotnie na dzień ciepły posiłek. To tak niewiele, a może polepszyć ich byt jeśli już muszą przetrzymać zimę na zewnątrz.

Kampanie społeczne to ważny element w edukacji i świadomości nie tylko polaków, ale również ludzi na całym Świecie. Powinno ich być jak najwięcej. Państwo powinno dbać o bezpieczeństwo, ludzi i zwierząt, oraz przeciwstawiać się takim zachowaniom, jak zwolnienia z wychowania fizycznego czy bezpieczną zimę dla zwierząt, a osoby starsze powinny mieć wsparcie od władz, jeśli chodzi o ochronę ich życia i majątku.

W naszym kraju ta sfera edukacji jest na dość dobrym poziomie, ale np. na wschodzie Europy czy w Korei Północnej ten element wykorzystania mass mediów nie jest poruszany i stosowany. Niestety...

2 komentarze:

Jane Porter pisze...

Hej, a gdzie drukujecie reklamy? Ja właśnie zastanawiam się nad tym, bo zaczynam prowadzić własną kampanię reklamową. Polecono mi ksero wrocław, ale zbieram jeszcze opinie ;)

Unknown pisze...

Super reklamy! Bardzo dobrze, że ktoś robi takie kampanie społeczne, ludzie biorą sobie często do serduszka takie akcje.
Ja teraz robię w mojej firmie dużo nowych rzeczy pod kątem marketingu i użytkownika :) Na start robimy planowanie ścieżki użytkownika (zobacz).