poniedziałek, 25 maja 2015

Kto ich sponsoruje

Z racji tego, że z tym postem dobiegają końca moje wpisy na blogu , a wraz z nim powoli do końca  dobiega również nasza piłkarska Ekstraklasa. To chciałbym przedstawić jakie firmy reklamowały się na koszulkach polskich klubów w sezonie 2014/2015. (Kolejność alfabetyczna)

                                                         

CRACOVIA KRAKÓW
Cracovia od wielu lat związana jest z firmą Comarch z branży informatycznej ze swoją siedzibą w Krakowie. Założycielem firmy jest Janusz Filipiak- ówczesny prezes Cracovii. Comarch jest to jedyna reklama znajdująca się na strojach popularnych Pasów. 
GKS BEŁCHATÓW
Sponsorem GKS jest PGE Polska Grupa Energetyczna. PGE jest największym dostawcą energii elektrycznej w Polsce i jednym z większych w Europie Wschodniej i Środkowej.
GÓRNIK ŁĘCZNA
Lubelski Węgiel Bogdanka S.A- to kopalnia węgla we wsi Bogdanka leżąca obok Łęcznej w województwie lubelskim
GÓRNIK ZABRZE
Kolejny górniczy klub. Tym razem głównym sponsorem nie jest kopalnia węgla, a Allianz- firma zajmująca się ubezpieczeniami, pochodzą od naszych zachodnich sąsiadów. 
JAGIELLONIA BIAŁYSTOK
Sponsorem jakie można dostrzec na żółto-czerwonych pasiakach popularnej "Jagi" jest Wschodzący  Białystok. Warto również dodać, ze ten sam sponsor jest oficjalnym tytularnym sponsorem Superligi- czyli najwyższej klasy rozrywkowej w męskim tenisie stołowym.
KORONA KIELCE
Lewiatan-jest to największa franczyzowa sieć sklepów spożywczych w Polsce. Wchodzi w skład grupy Eurocash.
LECH POZNAŃ
Sponsorem głównym Lecha Poznań jest STS. Jest to firma prowadząca działalność bukmacherską na terenie Polski. Liczbę klientów STS szacuje się na blisko 200 tyś. osób. Sponsorem "Kolejorza" STS jest od 2013 roku.
LECHIA GDAŃSK
Grupa Lotos S.A.- jest to Polska grupa kapitałowa skupiająca kilkanaście spółek produkcyjnych, handlowych oraz usługowych, głównie z branży poszukiwań, wydobycia oraz przetwórstwa ropy naftowej i dystrybucji produktów ropopochodnych.
LEGIA WARSZAWA
Fortuna- to kolejny sponsor obok STS-a zajmujący się zakładami bukmacherskimi. Obecnie Fortuna do dyspozycji klientów pozostawia ponad 500 punktów przyjmowania zakładów na terenie całej Polski.

                                          PIAST GLIWICE
Miasto Gliwice, podobnie jak to bywa w mniejszych miejscowościach w Polsce jest głównym sponsorem i łoży na utrzymanie swojego klubu. W najbliższym czasie jednak zespół ze Ślaska będzie ma mieć nowego sponsora na koszulkach.
                                      PODBESKIDZIE BIELSKO-BIAŁA
Sponsorem popularnych "Górali jest" developer mieszkaniowy  firma Murapol, ciesząca się od wielu lat ogromną popularnością w tej dziedzinie.

POGOŃ SZCZECIN
Sponorem Pogoni Szczecin jest potężna Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police. Firma jest to Polskie przedsiębiorstwo branży ciężkiej chemii.

                                      RUCH CHORZÓW
Sponsorem Ruchu jest przedsiębiorstwo z Katowic- Węglokoks. Zajmująca się produkcją węgla kamiennego. Drugi głównym sposnorem, który widnieje na koszulkach "Niebieskich" jest PGNiG- jest to największa spółka w Polsce zajmująca się poszukiwaniem i wydobywaniem gazu ziemnego i ropy naftowej.


                          
                                  ŚLĄSK WROCŁAW
Tauron Polska Energia jest głównym sponsorem Śląska Wrocław. Tauron jest to polskie przedsiębiorstwo grupujące firmy z branży energetycznej.


WISŁA KRAKÓW
Tele-fonika- jest to producent kabli i przewodów z siedzibą w stolicy Małopolski. Prezesem firmy jest Bogusław Cupiał, który jest zaraz prezesem Krakowskiej Wisły.
ZAWISZA BYDGOSZCZ
Firma Solbet jest największym producentem betonu komórkowego w Polsce. W swojej ofercie posiada rownież system ociepleń.
Jak widać w naszej lidze możemy znaleźć wielu sponsorów  z różnych branży , którzy są w stanie płacić dość spore pieniądze , żeby to ich logo widniało na koszulkach piłkarskich. Oczywiście pieniądze jakie dostają polskie kluby przy zagranicznych są bez porównania dużo mniejsze. Ciekawym przykładem może być natomiast FC Barcelona, która przez cały istnienia klubu nigdy nie miała sponsora na koszulkach. Zmieniło się to jednak kilka sezonów temu, z powodu zadłużenia Katalońskiego klubu.

Brak komentarzy: