niedziela, 6 maja 2012

Polskie modelki dla światowych marek część 2


Przemysł mody jest bezwzględnym miejscem. Modelki podobno przechodzą na emeryturę w wieku dwudziestu paru lat. Są jednak wyjątki, takie jak chociażby Heidi Klum, Kate Moss, czy Naomi Campbell. Utrzymują się na szczycie dłużej niż ktokolwiek. Są piękna dłużej niż podpowiadałby to rozsądek. Wśród takich wyjątków są jednak również polskie top modelki. Mam na myśli Małgorzatę Belę : ciekawą twarz i wspaniałe ciało, które nie ma już szesnastu lat. Małgosia Bela pochodzi z Krakowa i oprócz modelingu jest też aktorką. Można było oglądać ją min. w roli Hani w filmie "Karol. Człowiek, który został papieżem.", czy w obrazie Małgorzaty Szumowskiej pt. "Ono". 

Jej agencje to min. "Model Plus" w Warszawie,  "Elite" w Pryżu, czy  "Next" w Londynie, Mediolanie, Miami i Los Angeles. Jej twarz wielokrotnie zdobiła okładkę "Vouge'a".

 Pracowała dla najlepszych światowych projektantów i marek. Nie sposób wymienić wszystkich, ale były wśród nich Givenchy, Chanel, Jil Sander. Jedną z najciekawszych kampanii, w których wzięła udział to zdjęcia dla Johna Galliano. 
Znalazła się również w słynnym Kalendarzu Pirelli na 2012 rok. Jest w nim 25 zdjęć autorstwa włoskiego fotografa Mario Sorrentiego. Do aktów pozowało dwanaście modelek, w tym takie sławy jak Milla Jovovich, Lara Stone, czy Kate Moss. Była to już trzydziesta dziewiąta edycja tego kalendarza, ale po raz pierwszy w historii zdjęcia do wydawnictwa zostały wykonane przez tego włoskiego fotografa. Małgosia, biorąc udział w tym przedsięwzięciu udowadnia,że nagość w świecie mody nie musi być wulgarna. 


Polskie modelki są na topie i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Słowiańska uroda, jak widać przekonuje fotografów i projektantów nie tylko z naszego, pięknego kraju.


źródła:
 http://www.dzienniklodzki.pl
 http://www.fashionmodeldirectory.com

Brak komentarzy: