niedziela, 6 maja 2012

Polskie modelki dla światowych marek część 1

Mówcie co chcecie, ale świat mody bez polskich top modelek już się nie obejdzie. I nie mam tu na myśli tylko powszechnie znanej i komentowanej Anji Rubik. Ani też uczestniczek TVN-owskiego programu "Top Model. Zostań modelką."

Zacznę od Ani Jagodzińskiej, której matczyną agencją jest "New Age Models" , co nie znaczy, że ogranicza się tylko do Polskiego rynku .Jednak od kampanii dla rodzimej firmy Reserved właściwie wszystko się zaczęło. Może dlatego, że jest niebanalna, delikatna i oryginalna.Potem mogło być już tylko lepiej. Ania zaczęła pracować dla agencji "Next" w Paryżu, Londynie czy Nowym Yorku. Propozycje nadchodziły też z Hamburga, czy z Barcelony. Występowała na pokazach najlepszych projektantów, takich jak Alexander McQueen, Louis Vuitton, Marc by Marc Jacobs, Roberto Cavalli, czy John Galliano. Niedawno można było też podziwiać jej kampanię dla Diora.


 Innym sukcesem Ani była kampania dla włoskiej marki Siviglia,obejmująca piękne czarno- białe zdjęcia z udziałem modelki. 
Została również doceniona przez amerykańskiego Vouge'a. Znalazła się na okładce i w sesji zdjęciowej w doborowym towarzystwie ośmiu pozostałych wybranek  którym nadano tytuł "Twarzy chwili" ("Faces of the moment") Były to: Liya Kebede, Natalia Vodianova i Anna Jagodzińska , a także Isabeli Fontana, Lara Stone, Jourdan Dunn, Raquel Zimmermann, Caroline Trentini i Natasha Poly.


Innym polskim "towarem eksportowym" do świata high fashion jest Monika Jagaciak. Za granicą znana jest pod pseudonimem  Jac. Mimo młodego wieku oglądać mogliśmy ją już min.  w kampanii dla Chanel (wiosna 2011) .


Do jej sukcesów zaliczyć też należy pierwsze miejsce wśród najlepszych modelek tygodnia mody w Nowym Yorku. Wiązało się to z tym, że otwierała pokazy najlepszych marek takich jak  Altuzarra, Calvin Klein, Donna Karan i Ralph Lauren.

Pozostaje tylko trzymać kciuki za piękne dziewczyny z Polski, które robią karierę za granicą. W końcu.... dobre, bo polskie!

źródła:
http://www.annajagodzinska.com/
http://www.zeberka.pl
www.youtube.com

Brak komentarzy: