sobota, 12 maja 2012

Zostaw mamę! Jedź na obóz...


Od jakiegoś czasu na popularnej stacji muzycznej Viva Polska w przerwie na reklamę można obejrzeć taki oto spot:


No cóż, spot mówi sam za siebie. Czy o to właśnie chodziło jego realizatorom? Ciężko stwierdzić. Myślę jednak, że takie przedstawienie perspektywy wyjazdu dzieci na wakacje raczej nieco odstrasza rodziców i odciąga od takiego pomysłu. Co prawda stacja Viva jest oglądana przede wszystkim przez młodzież, ale w dobie internetu przezorny rodzic na pewno sprawdzi gdzie wysyła swoją pociechę. Czy właśnie w takim kierunku zmierzają obozy młodzieżowe? A może już są na takim etapie?

Obozymłodzieżowe.pl organizują obozy we współpracy z biurem podróży FunClub. Na stronie internetowej można znaleźć taki opis biura podróży: „Misją Biura Podróży Funclub jest oferowanie wysokiej jakości usług, dbając przede wszystkim o bezpieczeństwo i komfortowe warunki wypoczynku naszych najmłodszych klientów. Dlatego każdy organizowany przez nas obóz młodzieżowy to bezpieczna i dobra zabawa, w czasie której młodzi miłośnicy podróżowania nawiązują nowe przyjaźnie i przez zabawę poznają historię i kulturę danego kraju.”

Wątpliwości nadal nie rozwiane? Należy dodać, że FunClub został nagrodzony przez Polską Izbę Turystyki Młodzieżowej Dyplomem honorowym za znaczące rezultaty działalności na rzecz turystyki i wypoczynku dzieci i młodzieży. Cieszy się też dobrą opinią wśród nauczycieli i rodziców, oto jedna z opinii: „(...)
Wszyscy uczestnicy wycieczki organizowanej przez Państwa biuro FUNCLUB są bardzo zadowoleni i uważają, że wypoczynek dla nich w Hiszpanii by zorganizowany wzorcowo.
Na ostatnim spotkaniu z rodzicami były oklaski i podziękowania za wycieczkę. Dyrektor Gimnazjum nr 6 w Koszalinie jest zadowolony i pełen uznania dla organizacji wycieczki.
W najbliższym czasie na stronie internetowej naszego gimnazjum będzie opis wycieczki, zdjęcia i informacja o Państwa firmie. (...)” Same opinie uczestników obozów też są bardzo pozytywne: „W zeszłym roku byłam na obozie w Bułgarii w Słonecznym Brzegu z biurem Funclub i muszę przyznać, że było mega rewelacyjnie, opiekunka Kasia była naprawdę świetna, chodziła z nami na dyskoteki i super się bawiliśmy a sama Bułgaria raj na ziemi. Zastanawiam się nad Hiszpanią, słyszałam, że są super opiekunowie i ratownicy:) Jeden nawet bardzo:):)”
http://www.obozymlodziezowe.pl/sites/
all/themes/obozy_sloneczko/images/logo_obozy.jpg

Druga opinia wskazuje na dużą swobodę na obozach, liczne imprezy i wyrozumiałych opiekunów. Czyli raj dla każdego młodego człowieka.

Dlaczego więc taka reklama? Zapewne przyciąga ona nastolatków żądnych przygód i mających dosyć ciągłej kontroli nadopiekuńczych rodziców. Wydaje się być jednak małym strzałem w stopę. Pewnie wielu rodziców mimo słusznych rekomendacji i wielu certyfikatów po obejrzeniu reklamy zrezygnowało z wysłania dziecka na obóz organizowany przez to biuro podróży. Należy jednak nie zapominać, że czasami nawet wysokiej jakości obsługa nie zapewni dziecku bezpiecznego pobytu, bez żadnych niespodzianek po powrocie (z którymi może kojarzyć się spot), jeśli samo nie będzie nauczone odpowiedzialności.

Brak komentarzy: