niedziela, 1 kwietnia 2012

You Can't Fake Fashion

www.ototrend.pl
Moda przemija, styl pozostaje- zwykła mawiać Coco Chanel. Wiadomo też że stylu nie da się kupić za żadne pieniądze. Niestety do wielu konsumentów ta dewiza nie trafia. Mnóstwo osób uważa, że aby być modnym trzeba nosić drogie, markowe ciuchy czy torebki. A jak wiadomo marka kosztuje. Ot taka na przykład  Birkin Bag . Są też oczywiscie tańsze modele, jednak i tak niewiele  szarych zjadaczy chleba nie  może sobie na nie pozwolić. Czy jest z tego jakieś wyjście? Teoretycznie tak. Można kupić podróbkę. W Turcji czy we Włoszech na co drugim rogu stoją handlarze oferujący "markowe" torebki, okulary, apaszki. Na aukcjach internetowych także mamy okazję do zaopatrzenia się w trochę tańsze, ale "tak samo ekskluzywne" egzemplarze. Powstają nawet wielkie hale targowe z samymi podróbkami. Co ciekawe nie zaopatrują się tam tylko zwykli turyści Bazar Xian Yang odwiedza nawet Celine Dion. Ostatnie badania wskazały, że najchętniej podrabianą marką jest Louis Vuitton.W ciągu jednego roku na rynek, nawet przy restrykcyjnej kontroli, może trafić nawet do 200 000 sztuk fałszywych torebek.

encrypted-tbn3.google.com

zeberka.pl

2.pinger.pl
Logicznym jest, że jeżeli kupisz podróbkę to nie będziesz raczej skłonny do kupna oryginału. Tracą na tym domy mody, których produkty są podrabiane. Dlatego postanowiły zjednoczyć się, żeby przeciwdziałać temu procederowi. 75 projektantów torebek w tym między innymi  Calvin Klein, Ralph Lauren, Diane Von Furstenberg, Tommy Hilfiger, Badgley Mischka, Jason Wu i 3.1 PHILLIP LIM zaprojektowało torebki z hasłem "You can't fake fashion".

www.brandingmagazine.com

www.brandingmagazine.com
Ceny tych torebek będą oczywiscie nieco niższe niż tych, dostepnych na codzień u Kleina, Laurena czy Wu. Torebkę YCFF można bedzie nabyc za cenę od 45 (modele nieautorskie) do 200 dolarów.Akcja organizowana jest przy współpracy eBay i Council of Fashion Designers of America.

Na deser projekt, który mnie spodobał się najbardziej. Zabawny, nietuzinkowy, a jednak naprawdę modny. Autorstwa Rodarte.

bi.gazeta.p
Brak komentarzy: