środa, 25 kwietnia 2012

Daj się zaskoczyć


Wiadomo nie od dziś, że skoczna melodia i prosty tekst to recepta na sukces piosenki. Łatwo wpada w ucho, można się przy niej „ pobujać” no i po dwukrotnym jej przesłuchaniu znamy ją na pamięć. Taka właśnie jest piosenka, a właściwie reklama w formie piosenki sieci Biedronka.
Parę słów trzeba powiedzieć o tzw. teledysku. Widzimy uśmiechniętą biedronkę, firmowy samochód i ogromny słup z biedronką. Występują tu osoby młode jak i starsze- bo przecież Biedronka łączy ludzi, łączy pokolenia. No i każdy znajdzie coś dla siebie. Pracownicy są zachwyceni- bo przecież praca w Biedronce to sama przyjemność. Swoim optymizmem zachęcają do zakupów w markecie. Uśmiechnięci są także dostawcy, którzy oferują świeże produkty. Wiemy to, bo pokazany jest sad i ogródek. Zadowoleni są także klienci- gdyby nie byli to nie mieli by pełnych koszyków. A biedronka zachwyca się potrawami, jakie z artykułów dostępnych w jej sieci można przygotować. Wynurza się nawet z owoców...
Zadowolony jest także pies, który sobie szczeka, bo ma karmę z Biedronki. Rozczulający jest moment, w którym mała dziewczynka tuli się do biedronki, jak do pluszaka. Bo jest taka milusia.
Wszystko zrobione w taki sposób, by pokazać; MY jesteśmy najlepsi!


źródło:www.youtube.com

W takim klimacie jest także tekst. Już od samego początku wymienia się zalety Biedronki : jest blisko, ma wszystko czego potrzebujemy i ułatwia nam życie. Jest to NASZA Biedronka. Słowo nasza jest bardzo mocno zaakcentowane- ten fragment śpiewają zarówno pracownicy, klienci jaki i dostawcy. No i oczywiście, nie mogło tutaj zabraknąć hasła reklamowego Biedronki- Codziennie niskie ceny- powtarzanego wielokrotnie. Ale najważniejsze w tym wszystkim jest ostatnie zdanie wypowiadane przez bodajże kierownika/ właściciela sieci: Daj się zaskoczyć jakością Biedronki. Bo Biedronka nie jest, jak to powiedział jeden z polityków, tylko dla najbiedniejszych, ale dla każdego. I jakość jej produktów może zaskoczyć nie jednego. Wydaje się, że Biedronka to taki o tam sobie sklepik, a zdarza się, że ma ona o wiele lepsze jakościowo produkty od niejednego hipermarketu. Dlatego dajmy się ponieść temu szaleństwu i róbmy zakupy w Biedronce!

Brak komentarzy: