często wykorzystywany jest koń, który jest symbolem wolności lub poczucia niezależności.
Bocian z pewnością każdemu kojarzy się z dziećmi czy ich narodzinami. W reklamie natomiast, jest on symbolem polskich produktów, oraz krajobrazu.
Pies jako odwieczny przyjaciel człowieka, symbol wierności i zaufania, występuje bardzo często w reklamach, np. towarzystw ubezpieczeniowych, samochodów.Ale i nie tylko:
Kot, często kojarzony jest z ciepłem, delikatnością czy czułością, ale także z indywidualizmem, drapieżnością i niezależnością, jak tygrysy, czy pantery.Można je zobaczyć w reklamach samochodów.
W reklamie występują także słonie,które symbolizują szczęście.
Nie może także zabraknąć krowy,która w reklamach występuje bardzo często jako symbol natury i zdrowia. Występuje ona w reklamach produktów mlecznych ale i czekolad z którymi nie da jej się odłączyć.
Jakiś czas temu, zrobiło się głośno na temat reklamy sieci komórkowej "Plus" , której bohaterem był żuk. Na początku reklamy, owad leży na pancerzu i próbuje się obrócić. Kiedy w końcu mu się to udaje, ktoś na niego siada i zgniata go!
Po emisji tej reklamy, pojawiły się znaki protestu. Twórcom zarzucono brak wrażliwości, bo reklama wydawała się być drastyczną.
Bohatera reklamy- żuka, należy traktować jak każde inne zwierzę i nie należy więc go zabijać. Do przeciwników reklamy, nie przemawia informacja zamieszczona małym drukiem: "Podczas kręcenia naszej reklamy, nie zginął żaden żuczek :)".
Według ustawy o ochronie zwierząt (art. 17 ust. 6) nie zachodzi w tej reklamie celowe znęcanie się nad zwierzęciem, a czyn taki byłby zabroniony nawet w kontekście wykorzystania zwierzęcia do celów rozrywkowych w scenach okrucieństwa, wobec niego.Chłopak, który siada na owadzie, nie wie o tym, a karalny był by czyn, gdyby zrobił to świadomie.
Zobaczcie sami :
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz