wtorek, 15 maja 2012

Euro 2012

Od kiedy dowiedzieliśmy się, że Polska wraz z Ukrainą będą organizatorami Euro 2012 machina ruszyła. Już cztery lata rozmawia się o wielu korzyściach jakie z tego tytułu osiągniemy. Wielu turystów w miastach gdzie będą odbywać się mecze, zysk dla sklepikarzy, hotelarzy, pamiątkarzy, właścicieli restauracji. Wszyscy widzą tylko pieniądze.

Producenci zabawek wypuścili produkcje maskotek Euro 2012 jakimi są Slavek i Slavko, Producenci porcelany kubki z logo imprezy, krawcy szyją koszulki z tej okazji, nawet producenci mebli zaprojektowali nowe fotele, które z pewnością będą wygodniejsze, kiedy to właśnie w nich zasiądziemy do oglądania meczy i co najważniejsze, będą przecież miały widoczny napis: Euro 2012. Pytam się kto jeszcze? Ceny tych produktów są wiadomo znacznie droższe niż te nieoznaczone. Wiele osób decyduje się na ich kupno? Najwyraźniej tak, bo w takim razie po co byłoby tyle zachodu?

Źródło: http://mojemiastogdansk.blox.pl/tagi_b/144882/maskotki-EURO-2012.html

Ceny hoteli również pójdą w górę. Dotyczy to również żywności, która wzrośnie o 10% i alkoholu o 20%. Dobrze rozumiem,że nastąpi to w miastach organizatorskich. Ale dlaczego w Opolu? Ano dlatego, że jest bagatela pół godziną autostradą od Wrocławia jak twierdzi dyrektor WSB wypowiadając się w TVP Opole. Ponadto ceny po zakończeniu imprezy nie wrócą od razu no normy. Bo przecież skoro raz byliśmy gotowi zapłacić za dany produkt więcej, to następnym razem nas to nie zdziwi i sięgniemy po niego po raz kolejny. Tym bardziej, że są to towary codziennego użytku, bez których nie sposób się obejść.Dlaczego więc w sklepach mięliby rezygnować z większej marży skoro i tak się sprzeda.
 Biznes is Biznes.

Brak komentarzy: