- Reklamy pop-up mogą być częścią oszustwa typu phishing które zostało stworzone, aby Cię namówić do ujawnienia poufnych informacji.
- Jeżeli okienka pop-up otwierają się nawet gdy nie korzystasz z internetu, Twój komputer może być zarażony oprogramowaniem szpiegującym.
- Nie wszystkie okienka pop-up są złe. Niektóre strony internetowe wykorzystują okienka pop-up do konkretnych celów np. wyświetlenie okienka może być konieczne do wykonania zadania.
Lecz nie musimy się martwić ponieważ przeglądarki internetowe tj. Google Chrome, Firefox, Opera i wiele innych proponują nam aplikacje które blokują wyskakujące okienka.
Najczęstszą okienka otwierają się przy wejściu na stronę internetową. Zbliżoną, z technicznego punktu widzenia, formą reklamy, o mniejszej uciążliwości dla użytkownika, jest tzw. pop-under – okienko, które jest otwierane w tle, pod bieżącym oknem. Staje się ono widoczne dopiero po zamknięciu, przesunięciu czy zminimalizowaniu głównego okna przeglądarki.
Pierwsze pop-up'y pojawiły się w okresie boomu internetowego, jako dodatkowa forma przychodów pochodzących z reklam. Uważa się je za bardziej skuteczne od bannerów.
Natalia Szoltysek
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz