sobota, 19 marca 2011

Reklamojad

Portal Gazeta.pl z reklamami
Dużo się mówi o denerwujących reklamach w internecie. Wchodzisz sobie na stronę, chcesz poczytać wiadomości, a tu wyskakuje reklama. Patrzysz, szukasz krzyżyka, aby ją zamknąć, a on ucieka, chowa się lub po prostu jeszcze się nie wgrał. Jesteś coraz bardziej zdenerwowany, ale nie masz innego wyjścia, musisz czekać. W dzisiejszych czasach reklamy atakują nas z każdej strony, są dosłownie wszędzie. Ilu z nas marzy o tym, aby się ich pozbyć? Na pewno wielu. Jak wiadomo w internecie jest wielu ludzi, którym to przeszkadza, a także wielu którzy chcą z tym coś zrobić. Jedną z takich inicjatyw jest program Reklamojad, którzy nie pozwala reklamom na pojawianie się.

Ten sam portal przy zainstalowanym reklamojadzie
Jest to wersja beta, czyli program dopiero startuje, współpracuje jak na razie z przeglądarką Firefox . Reklamojad radzi sobie z reklamami na największych polskich portalach takich jak: Onet, Wirtualna Polska, Gazeta.pl, Interia, O2.pl, Wrzuta, Chomikuj, Nasza Klasa, Fotka, Wykop.

Działanie tego programu polega na filtrowaniu banerów reklamowych, blokowaniu ich i po prostu niewyświetlaniu na danej stronie internetowej.


Program nadal się rozwija,programiści pracują dzień i noc, aby rozszerzyć strefę działalności. Jednak właściciele portalów co chwile wymyślają nowe sposoby na umieszczanie reklam, dlatego pomysłodawcy tej idei mają trudne zadanie, muszą cały czas monitorować, czy reklamojad nie został oszukany, a także wprowadzać nowe strony na których program zadziała. Robią to aby zdobyć jak największą liczbę użytkowników. Jak na razie program jest darmowy, ale co będzie później nie wiadomo. Idea dosyć fajna, zobaczymy jak się rozwinie, na razie zdobywa popularność na Facebooku.

Brak komentarzy: