sobota, 12 marca 2011

POKA POKA, czyli koperta pełna kultury

Na ogół ich nie lubimy. Poniewierają się po chodnikach, zaśmiecają klatki schodowe i skrzynki na listy. Są wkładane w każdą wolną szczelinę w drzwiach, a na ulicy bierzemy je bez większego zainteresowania, po to, by pozbyć się ich przy pierwszym napotkanym koszu na śmieci. Zupełnie inaczej postrzegamy je jednak, kiedy do naszych rąk trafia duża, intrygująca koperta z ciekawym nadrukiem oraz bogatym wnętrzem. Środek koperty skrywa bowiem mnóstwo ulotek reklamowych, przyjmowanych z niemałym zainteresowaniem. W tym tkwi właśnie urok POKA POKA.


Kulturalna Koperta POKA POKA to nowy sposób na rozprzestrzenianie informacji o wydarzeniach kulturalnych oraz innowacyjny nośnik reklamowy. W szarej kopercie o charakterystycznym wyglądzie można znaleźć dokładnie wyselekcjonowane ulotki o imprezach kulturalnych w danym mieście oraz różnorodne drobiazgi promocyjne typu: pocztówki, plakaty, breloczki, płyty.Koperta POKA POKA jest darmowa. Co miesiąc wydawanych jest ok 70 000 egzemplarzy, które trafiają do takich miast, jak: Kraków, Warszawa, Wrocław, Poznań, Trójmiasto, Łódź, Lublin. Od niedawna spotkać je można także na Śląsku. Najłatwiej można dostać je w pobliżu miejsc bezpośrednio związanych z kulturą: w kinie, teatrze, muzeum, bibliotece.


Każdego miesiąca nad projektem kulturalnej koperty pracuje inny artysta, przez co jest ona atrakcyjna. Najważniejsze jednak jest to, że wzbudza zainteresowanie osoby, która ją otrzyma. Niełatwo się jej pozbyć, zwłaszcza, gdy w środku odkryjemy jeszcze jakiś prezent w postaci drobiazgu, bądż karty rabatowej. Zachęca do tego, aby wziąć ją do domu.

POKA POKA to dobry sposób na to, aby w jednym miejscu przechowywać wszystkie ulotki reklamujące wydarzenia kulturalne i przede wszystkim kapitalny pomysł na to, jak z solidną dawką różnorodnej kultury dotrzeć do odbiorcy.

Brak komentarzy: