sobota, 31 marca 2012

Cały biznes w internecie opiera się na reklamie.Reklama w Internecie jest podstawą jakiegokolwiek interesu, który się chce prowadzić. Można stworzyć stronę, otworzyć interes i to nawet bez wkładu własnego a tylko dzięki reklamie, która siłą rzeczy istnieje. Więc czemu jej nie wykorzystać, jeśli nam sama wpada w oczy? Mamy ją podaną na tacy, wystarczy tylko ją dobrze wykorzystać.

Opiszę przykłady na mojej sytuacji z radiem internetowym, które założyłem z kilkoma kumplami. Któregoś zwykłego dnia siędząc w szkole na przerwach i myśląc co tu zrobić fajnego wpadliśmy na pomysł, aby stworzyć własne radio internetowe. Pomysł nastolatków super, lecz po chwili przyćmiła nas myśl, że skąd weźmiemy pieniądze, aby to zrealizować będąc tylko uczniami bez dochodu. Powiem Wam, że poszło gładko, wystarczyło wejść na Internet i zajrzeć w odpowiednie miejsca. Radio internetowe wymaga stałego, dość kosztownego serwera, płatnego konta dla słuchaczy, opłacania zaiksów oraz opłacania domeny, chcąc mieć dobrą jakość i zakończenie nazwy strony .pl lub .com. Tutaj jest właśnie czas i miejsce na reklamę, która wszystko załatwia bez inwestowania własnych środków pieniężnych.

Strona radia jest już gotowa, najpierw na darmowej domenie i na serwerach gorszej jakości. Radio nabiera rozgłosu i słuchaczy poprzez wysyłanie linków wszystkim znajomym i tak w kółko. W tym czasie szuka się sponsorów. Oni, widząc tempo rozwijającego się radia i coraz większej liczbie słuchaczy, zaczynają sponsorować cały interes umieszczając na stronie naszego radia reklamę. Jedni opłacają zaiksy, drudzy coraz pojemniejsze konta dla słuchaczy i płatną domenę. Na takim etapie nie trzeba już nawet samemu robić nowej  ulepszonej strony, bo tym się zajmują profesjonaliści, którzy ją tworzą dla nas, a dzięki temu mają swoją małą reklamę u nas. Całe radio zaczęło funkcjonować na pełnych obrotach. Strona jest naszpikowana przeróżnymi reklamami ale związanymi charakterem z radiem np. casty, nagłośnienie i inne, które tylko dopełniają stronę tym charakterem muzycznym. Strona, dzięki tym małym reklamom, staję się bardziej profesjonalna i interesująca, co z kolei przyciąga słuchaczy i wzrokowców. Koło toczy się samo. Teraz wystarczy tylko zarejestrować radio i czerpać zyski.

Wszyscy nie lubimy reklam, ale gdyby ich nie było, to nie było by tak ciekawie i tak łatwo.
Krzysztof Turol

Brak komentarzy: