wtorek, 24 marca 2015

Moc Youtuba- "Kidrauhl" znany na całym świecie

W tym momencie zapewne każdy z Was zajrzał tutaj z myślą "O co chodzi?", "Jaki Kidrauhl?"- stąd ten tytuł- żeby się dowiedzieć musicie przeczytać ;)

O tym, że internet ma "super moc" wie chyba każdy. Powstaje coraz więcej portali społecznościowych, typu instagram czy snapchat- nie mówiąc już o dawnoistniejących jak facebook, twitter czy YouTube, które skupiają nas jednocześnie pomagając poszczególnym jednostkom wybić się ponad resztę. Nie jest więc tajemnicą, że wiele osób, które lubimy i obserwujemy na szczycie znalazły się przez tzw. "fejm", który nabiły sobie dzięki wyżej wymienionym portalom. 

Dzisiaj skupię się na magii YouTuba, a właściwie na osobie która, dzięki temu, że zamieszczała na nim filmy w tym momencie jest gwiazdą światowego formatu. Mówi Wam coś Justin Bieber?- hmm zapewne tak. (Teraz pewnie każdy czytelnik uśmiecha się pod nosem...) Otóż powiem Wam, że nie ma się z czego podśmiechiwać. Nie osądzajcie nikogo przez pryzmat dopiętej metki nie znając całej historii. Swój sukces zawdzięcza YouTubowi. Wiem, że to dziwnie brzmi, ale tak właśnie jest. 

źródło: https://www.google.pl/search
q=justin+bieber&biw=1366&bih=643&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=Db8RVe3GCoLoasCRgagF&ved=0CAYQ_
AUoAQ#tbm=isch&q=justin+bieber+na+scenie&imgdii=
_&imgrc=393WuBOD-wzg6M%253A%3BkyhE_slDiYWWEM%3Bhttp%253A%252F%252Fswidnica24.pl%252Fwp-content%252Fuploads%252F2014%252F01%252FBieber.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fswidnica24.pl%252Fjustin-bieber-w-cinema-3d%252F%3B800%3B520YouTube = reklama?- zdecydowanie! 

Tutaj wszystko działa jak poczta pantoflowa. Ktoś coś zobaczy, z kimś się podzieli a licznik wyświetleń nieustannie rośnie przy czym zwracamy na siebie uwagę. Tak było również w przypadku Justina. Nim stał się popularny, śpiewał i grał dla przechodniów na schodach pod teatrem w swojej rodzinnej miejsowości. Za zgodą mamy założył kanał na YouTubie. Nazwał go KIDRAUHL. Swoje występy nagrywał po czym wrzucał na stronę dzięki czemu na początku zyskał małą grupkę odbiorców po czym rozrosło się to do milionów. Dzięki tak dużemu zainteresowaniu przykuł swoją uwagę na Scooterze Braunie (obecny manager) i chłopak robi karierę na światową skalę przy czym za każdy próg wyświetleń dostaje pięniądze- grube pieniądze. Najmniejsza ilość wyświetleń wynosi ponad 2 miliony... Nie wspomnę o innych reklamach, nagłówkach na muzycznych stronach internetowych, które również przynoszą zyski. Hejterzy również przyczyniają się do tego, że licznik nie stoi a zysk nie maleje, także wasz negatywny komentarz i tak nic nie zdziała. Przez YT gwiazdor budował także swój wizerunek. Pomijając już jego indywidualne działania związane z nagrywaniem filmów warto dodać, że ludzie nagrywając jego występy dołożyli swoje pięć groszy do jego sukcesu. Słodki jedenastolatek, z charakterystyczną grzywką i wspaniałym głosem- to pozwoliło mu zdobyć przychylność publiczności. Do dziś widać istne kopiarki jego stylu, ale jak zapytasz się czy lubi Justina Biebera to cię jeszcze wyśmieje. Wizerunek poukładanego nastolatka ułatwił mu porozumienie z potencjalnymi odbiorcami, wywołał także korzystne nastawienie i akceptację przez co w tym momencie jest kim jest.
Jest to doskonały przykład tego, że wszędzie, dosłownie wszędzie można znaleźć sposób na taką reklamę by o tobie usłyszno chcący bądź też nie, dobrze czy też źle. Kto by pomyślał kilka lat temu, że chłopak z małego miasteczka bedzie występował w Madison Square Garden a licznik subskrybentów na YT wyniesie prawie 11 milionów! Do dziś można zobaczyć filmiki na kanale Kidrauhl. Polecam dla niedowiarków!Źródło: YouTube

Brak komentarzy: