wtorek, 24 marca 2015

Blogerki modowe - chodzące reklamy.

 Coraz więcej młodych ludzi decyduje się na założenie bloga modowego. W dość szybkim tempie zyskały one popularność i aktualnie nie sposób ich zliczyć. Dlaczego?Źródło: http://www.pudelek.pl/artykul/49486/szafiarki_na_salonach_maffashion_czy_jessica_zdjecia/)


Im więcej obserwujących, komentarzy, udostępnien tym bardziej wzrasta popularność. Szafiarki zaczynają zauważać znane marki modowe, wielcy projektanci, domy mody itd. Proponują współpracę, wysyłają ubrania,obuwie, galanterię aby blogerki mogły je ubrać, zrobic w tym zdjęcia, a na koniec udostępnić to na blogu. Ubrana rzecz w przeciągu kilku godzin zyskuje na wartości, niekiedy nawet klika razy więcej od pierwotnej ceny i w zawrotnym tępie zostaje wykupiona ze sklepoów. Co jest tego powodem? Blogerki stają się  coraz to bardziej wypływowymi osobami na świecie. Zaczynają od tanich sieciówek i sklepów z używaną odzieżą,a kończą na światowej sławy markach, stając się wyznacznikami mody. Okrzyknięte dyktatorami mody promują określone style, z których nie tylko młodzież czerpie inspiracje, a marki odzieżowe zarabiaja dzięki temu ogromne pieniądze.

Systematycznie pojawiające się zdjęcia na blogu z dokładnym opisem i z wyszczególnieniem marek elementow ubioru zachęcają do kupna. Znana szafiarka, dbająca o figurę, fryzurę, mająca ubraną na sobie kurtkę z najnowszej ekskluzywnej kolekcji  zachęca do jej kupna. Nawet jeśli wczesniej obserwujący uważał, że nigdy jej nie ubierze, a tym bardziej jej nie kupi, po obejrzeniu posta na blogu radykalnie zmienia swoje  myślenie i również chce posiadać w swojej szafie tą rzecz . 
  (Źródło: http://madamejulietta.blogspot.com/search?updated-max=2015-03-12T12:44:00-07:00&max-results=7)Od niedawna wśród blogerek na topie jest umieszczanie swoich stylizacji i zdjęć różnych "zdobyczy" na Instagramie czy Snapchacie. Codziennie karmią nas dużą dawką zdjęć chwaląc się rzeczami, które dostały od znanych firm odzieżowych. Te zdjęcia to kolejne zachęty do tego by pójść do sklepu i odnaleźć tą jedna jedyną, niepowtarzalną i najmodniejszą w danym sezonie rzecz. Oprócz odzieży, kolejnym chwytem jest obdarowywanie blogerek darmowymi napojami, daniami, jogurtami, piwami i nie tylko. Dodając zdjęcia z fit jogurtem w ręku firma, która go stworzyła momentalnie zyskuje nowych klientów.
(Źródło: https://instagram.com/jemerced/)Wiele kobiet uważa kreowanie własnego wizerunku za najważniejsze. W większosci przypadków sięga to do takiego stopnia, że potrafią wydać na markowe ciuchy niekiedy więcej niż zarabiają. Marki świadomie wybierają blogerki do reklamy, gdyż wiedza,że zaprezentują one produkt z  jak najlepszej strony, przez co kobiety pod wodzą nieswiadomej manipulacji zaczną planować zakup kolejnego wyjątkowego "złotka".

Brak komentarzy: