wtorek, 17 marca 2015

Reklama Playa drogą do świata show biznesu

źródło:http://wyborcza.biz/biznes/51,100896,14620433.html?i=1
          Każda reklama niesie za sobą pewne korzyści jak i niekoniecznie dobre rezultaty. Daje zarobek, choć czasami jednak sprawia, że stajemy się obiektem drwin. Ogranicza nas bądź otwiera drogę na nowe doświadczenia. Sprawia, że stajemy się jeszcze bardziej znani bądź zamyka nas na nowy świat. Dzisiaj skupię się na drodze do sławy przez reklamę. Moją uwagę zwróciła pewna reklama sieci komórkowej, która totalnie przykryła dorobek artystyczny jak i talent pewnej kobiety, zarazem odkryła ją na nowo.
Zapewne każdy z nas kojarzy reklamę Playa z długowłosą blondynką. Nielimitowane rozmowy i smsy przerywają nam co najmniej kilkakrotnie film, który oglądamy właśnie w telewizji. Ale dzisiaj nie o tym. Chcę zwrócić szczególną uwagę na fenomen Barbary Kurdej- Szatan, która de facto pochodzi z Opola. Pod pojęciem fenomen nie mam na myśli jej talentu, tylko mocy reklamy Playa w której skupia na sobie główną uwagę co sprawiło, że ze zwykłej szarej kobiety staje się jedną z głównych aktorek w wielu przedsięwzięciach filmowych, czy ogólnie telewizyjnych.
Mało kto wie, że owa blondynka jest pracownicą Teatru Nowego im. T. Łomnickiego w Poznaniu. Tak na prawdę mało kto wie, że od 2006 roku epizodycznie pojawiała się w serialach takich jak "Na dobre i na złe", " Barwy szczęścia" czy "Plebania." Wraz z zespołem Soul City wzięła udział w drugiej edycji programu rozrywkowego X Factor jednakże chwilowe ukazanie jej osoby w tych przedsięwzięciach nie dało jej aż takiej popularności jak udział w reklamie.

          To niezwykle zadziwiające- być absolwentem PWST, grać w serialach a popularność zdobywać za pomocą reklamy. Jak to wytłumaczyć? Reklama ma zachęcać nas, potencjalnych odbiorców do zakupu. Za sprawą uśmiechniętej od ucha do ucha blondynki- czemu nie. Jak widać Kurdej- Szatan sprawdza się w stu procentach. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze. Co robimy, gdy widzimy radosną kobietę prezentującą telefony i nielimitowane rozmowy i smsy? ZAPAMIĘTUJEMY i kusimy się na to co widzimy a o to w tym wszystkim chodzi. Co robi uśmiechnięta blondynka po wyemitowanej z nią w roli głównej reklamie? Podpisuje kolejne kontrakty reklamowe i dostaje propozycje głównych ról w filmach do tego stopnia, że w lutym bieżącego  roku otrzymuje Telekamerę "Tele Tygodnia" w kategorii aktorka.  Popularność z reklamy usadowiła ją w czołówce najlepszych aktorek w całej Polsce. Zagrała główną rolę w filmie „ Dzień dobry, kocham Cię” i jedną z dość kluczowych ról w serialu „M jak Miłość.” Chyba nie ma wśród nas takiej osoby, która nie chciałaby zyskać popularności w taki sposób. Należy jednak nie zapominać, że popularna już w tym momencie aktorka jednak od zawsze związana była z muzyką i aktorstwem, dlatego tym bardziej wydaje się być fenomenem.


          Podsumowując. Nie pozostaje nam nic innego jak z marszu iść na pierwszy lepszy casting do reklamy (może nie koniecznie związanej z siecią komórkową), skoro przynosi takie profity.  Zadziwiające jest to, jak łatwo można zyskać popularność w ten oto sposób, bo jakby nie było to reklama sprawiła, że wszyscy znają blondynkę z Playa, przez co została jej otwarta szeroka droga do świata sławy i pieniędzy.

Brak komentarzy: