wtorek, 24 marca 2015

Gwiazdy w reklamach

W wielu reklamach widzimy znane Nam twarze gwiazd. Reklamują oni przeróżne towary , usługi . Zaczynając od ubrań a skończywszy na nowym z salonu samochód osobowy.  Gwiazdy swoim wyglądem i popularnością zachęcając do zakupienia reklamowego produktu.

Takie działania gwiazdy mają szansę na dodatkowy zarobek. Wykorzystują przy tym również szansę żeby być  bardziej popularny. Jak ludzie rozmawiają ze sobą na temat jakiego produktu to żeby przypomnieli sobie, że ta konkretna gwiazda ją reklamowała. W taki sposób taka gwiazda jest bardziej znana, ponieważ ludzie kojarzą ją z reklamy wybranego produktu .Mówi się że , znana osoba w reklamie to klucz do sukcesu. Nie koniecznie tak do końca jest prawdą. Nie zawsze znany i lubiany celebryta będzie dobrze wyglądał w reklamie. Może też dojść do takiego stopnia, że pogorszy on sprzedaż danego produktu lub usługi.  
Źródło:http://s.afterparty.pl/i/magdalena-rozczka-w-reklamie-play-NEWS_MAIN-42919.jpg

Źródło:http://www.blogplay.pl/wp-content/uploads/2013/09/PLAY_WOJEWODZKI_12x4-01.jpg

Jedną z najbardziej obleganych  reklam z gwiazd jest promocja abonamentów PLAY. W każdej kolejnej reklamie pojawia się nowa gwiazda. Reklamując przy tym nową ofertę abonamentową .  Pokazują przy tym napis  „ Pani Magdalena również przeszła do Play „ . Co inna gwiazda to inny pomysł na reklamę. Najwięcej reklam usług z Play miał Kuba Wojewódzki. W świecie mediów jest on osobą kontrowersyjną, nie zwraca uwagi na swoją opinię w najbliższym otoczeniu . Drugą gwiazdą , która pokazywana była często w reklamach jest  Anna Mucha. Swoją osobą i charakterem producenci chcą żeby występowała w reklamach. Ania razem z Kubą Wojewódzki występowali w jednej reklamie Play. Nie tylko tutaj Ania się pojawiała, ale również była na okładkach katalogu Avon. Dzięki temu znana aktorka zrobiła świetny interes. Jak donoszą pogłoski zarobiła 300 tysięcy złotych.  Na początku taki sposób reklamowania produktów rozpoczął się za granicą. Nasi dalecy sąsiedzi jako pierwsi zaczęli taki sposób reklamowania . Oni mają inną wizję jakby to miało wyglądać. Początkowo reklamy były mało efektywne. Również aktorzy czy wokaliści nie byli tak bardzo znani. A także nie było to wcale tak popularne jak teraz. W zależności jaka jest to reklama to producenci wybierają  pasującą do niej gwiazdę. Jeśli jest to reklama kosmetyków to wybierają ładną aktorkę lub dotyczy to nowej marki samochodu to wytypowany jest znany rajdowiec.  Od pewnego czasu znany piłkarz Robert Lewandowski występuje w zagranicznych reklamach .  Razem z największymi gwiazdami jak Manuel Neuer , Pierre- Emerick Aubameyang występują w specjalnym trailerze zapowiadając nowy sezon Bundesligu. 
                                         
                                                     Źródło:https://www.youtube.com/watch?v=yTOYy4vhYIE&t=49Obecnie reklamowanie produktu po przez gwiazdy jest popularne w większości krajach. Firma i oczywiście gwiazda dostaje za to dużą gotówkę. Kilka reklam w Play Kuba Wojewódzki za pewnie dostał kilkanaście tysięcy złotych.  To świetny sposób dla gwiazd aby uzyskać dobre zarobki. Niektóre gwiazdy żyją tylko na reklamach i całkiem nieźle im to wychodzi.  Warto też zwrócić uwagę na hasła w reklamach. Są to teksty w stylu przykładowo:  Magdalena korzysta z tej usługi , to ty też musisz. W taki  sposób producenci zmuszają nas  , nie zawsze świadomie abyśmy poszli do sklepu i kupili produkt , który był reklamowany. Koszt za wyprodukowanie takiej reklamy jest bardzo wysoki.

Brak komentarzy: