wtorek, 31 marca 2015

Reklamy z "Jajem"

         Twórcy reklam telewizyjnych chcą trafić do każdego choćby mieli głowić się i troić. Szukają przeróżnych sposobów aby konsumenci zapamiętali ich reklamę i miała przede wszystkim pozytywny odbiór a co za tym idzie większy popyt na dany produkt czy też usługę. Rynek marketingowy jest na tyle rozbudowany, że skonstruowanie reklamy lepszej od konkurencji jest nie małym wyzwaniem.

W tym aspekcie chciałabym przede wszystkim skupić się, omówić oraz porównać  reklamy tematyczne. Na myśli mam konkretnie reklamy o tematyce Świąt Wielkanocnych. Jesteśmy w okresie przedświątecznego szału i  zwiększonej emisji reklam wszelkiego formatu oraz rodzaju. Spoty reklamowe mają na celu przekonanie odbiorców aby właśnie do nich wybrali się na wielkanocne zakupy. Każdy z nich zapewnia i przekonuje, że mają najlepsze produkty,duży wybór a co najważniejsze najniższe ceny. Swoją uwagę skupiłam na sklepach takich jak Biedronka, Tesco oraz Lidl.

Na pierwszy ogień sieć sklepów Biedronka zobaczcie->  


Reklama jest wykonana estetycznie, w prosty normalny sposób bez przekombminowania.  Zostaliśmy poinformowani o wszystkich aspektach przekazuje " W Biedronce znajdziesz mnóstwo wyśmienitych produktów do przygotowania pysznych wielkanocnych potraw. Wszystko, by Twoje święta były wyjątkowe". Moim skromnym zdaniem ma to swój urok i trafia do odbiorców. 
Spot Lidla przedstawia się tak-> 


Czy jest w niej coś nowego? Kolorowa ramówka ukazuje Okrasę i Pascala. Jak zawsze przedstawiają nam pyszne potrawy z produktów w promocyjnych cenach. Czy w tym spocie poczuliście wielkanocny klimat? Jak dla mnie nie za bardzo im to wyszło- nie różni się niczym wyjątkowym w porównaniu z wcześniejszymi spotami- mnie osobiście nie przekonuje.
Reklama z Tesco z 2015 rok nie jest dostępna w internecie dlatego pokaże wam spot z poprzedniego roku-> 

Tutaj dosadnie można powiedzieć, że jest to reklama „z jajem”. Jednak czy nie za bardzo przesadzili? Ten spot reklamowy stał się dla mnie jako odbiorcy niesmaczny - jeśli chodzi o wyczucie żartu to moge przyznać , że w zupełności ponieśli porażkę.
Jak naprawdę przedstawia się cennik podstawowych produktów, które powinny znaleźć się w naszym wielkanocnym koszyku:
1.Biedronka->Jajka 30 sztuk - 9,87 zł Mąka 1 kg - 1,35 zł Chleb - 1,59 zł Biała kiełbasa 1 kg - 8,98 zł Masło 200 g - 3,59 zł Żurek 500 ml - 2,49 zł Razem=27,87 zł
2.Lidl->Jajka 30 sztuk - 9,87 zł, Mąka 1 kg - 1,35 zł Chleb - 1,49 zł Biała kiełbasa 1 kg - 17,48 zł Masło 200 g - 3,59 zł Żurek 500 ml - 1,76 zł Razem =35,54 zł
3.Tesco-> Jajka 30 sztuk - 9,49 zł Mąka 1 kg - 1,39 zł Chleb - 1,20 zł Biała kiełbasa 1 kg - 25 zł Masło 200 g - 2,79 zł Żurek 500 ml - 3,11 zł Razem =42.98 zł
Jak widać jeśli chodzi o kwestię cenową najatrakcyjniejsza jest Biedronka. To tylko garść reklam o tematyce wielkanocnej.Czy są one z jajem czy bez –Wielkanoc i tak będzie spędzona przez nas w gronie rodziny i to miłe że nawet z ekranu telewizora usłyszymy Wesołych Świąt!


Brak komentarzy: