niedziela, 24 maja 2015

"Bitwa Prawna" czyli kampania społeczna poprzez freestyle

Wczoraj natknąłem się na ciekawą akcję zorganizowaną przez Adwokaturę Polską we współpracy z hip-hopową wytwórnią MaxFloRec. Zaskoczyła mnie taka kolaboracja tym bardziej, że nie był w to zamieszany Tomasz Chada, który to zawsze z prawem był na bakier.
Na początku zainteresował mnie spot reklamowy, który pojawił się w internecie.


I nie jest to spot byle jaki. Niby skromny, grany ciszą, ale właśnie przez to prosty, lakoniczny i trafiający w środek emocji. Chyba żaden do tej pory spot obracający się w podobnych kwestiach, nie przedstawił problemu tak realnie. Z jednej strony ubogi w słowa ale z drugiej strony nie zadaje żadnych pytań, bo jest jasny i przejrzysty. Każdy zdaje sobie sprawę, że może się znaleźć w identycznej sytuacji. I poprzez ten spot, mamy ją właśnie idealnie zobrazowaną.

Ponadto po raz kolejny państwowe instytucje chcąc nagłośnić dany problem zgłosiły się do raperów. Może to poprzez złą sławę, która niegdyś dość mocno biła z ich otoczenia, a może ze względu na spore grono fanów, którzy są zdecydowaną grupą docelową dla całej akcji. W końcu średnia wieku słuchacza rapu waha się pomiędzy 18 a 21 rokiem życia, czyli Ci, którzy w znaczny sposób korzystają z życia łącząc używki z jazdą samochodem.

Poza wcześniej wspomnianym spotem reklamowym, cała akcja planuje skumulować się 26 czerwca br. w zabrzańskim klubie „Wiatrak”, gdzie odbędzie się bitwa freestyle'owa. Każdy z uczestników będzie musiał obracać się w temacie skutków jazdy samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków. Główną nagrodą jest czek opiewający na 2 tysiące złotych. Jednak warto podkreślić, że poza pieniędzmi, to właśnie bycie główną twarzą tej kampanii jest najwyższym uhonorowaniem. Taka inicjatywa na pewno przyciągnie do Zabrza liczne grono młodych i uzdolnionych ludzi, którzy poza wybiciem się szerzej w środowisku hip-hopowym, nagłośnią imprezę wśród swoich rówieśników. A to dopiero pierwsza edycja „Bitwy Prawnej" więc w przyszłym roku możemy doczekać się jeszcze większego echa.

Brak komentarzy: